| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 10 zile m-am despartit de prietenul meu. ne-am intilnit 4 luni si ceva. Pentru el am fost prima iubire asa ca nu ma va uita in curind. Chestia e ca ma cunosteam cu un prieten de al surorii mele(ea de 14 ani eu 18) care are 19. Lui ii placea de mine. Ne cunosteam nu prea bine, dar el stia ca ma intilnesc cu cineva asa ca nu s-a implicat. Situatia s-a schimbat cind a aflat ca nu mai sunt impreuna cu "fostul". Am inceput sa ma intilnesc cu el dar totusi sora mea e impotriva faptului ca ne intalnim(din cauza ca ei sunt certati). Nu vreau sa a cert cu ea fiindca e prostesc ca se certe doua surori din cauza unui baiat. Mie totusi imi place de el asa ca nu stiu cu sa fac asa ca sa nu ma cert cu nimeni si sa fie toti multumiti. Cum sa procedez?

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Asculta-ti inima pentru ca oricum ai proceda cineva tot se va supara aici

| MrAlex a răspuns:

Intalniri pe ascuns big grin altceva nu prea ai ce sa faciwinking

| soriinaa a răspuns:

Vorbeste cu sora ta si explica-i ca baiatu asta chiar e important pentru tine si ca, chiar iti place. Vorbeste-i calm si fi sincera. E sora ta pana la urma si sunt sigura ca va intelege si asa nu ar avea de ce sa supere. Intreab-o care e motivul pentru care sunt certati, si poate reusesti si sa-i impaci. Baftaa;*

| Alexytu01 a răspuns:

Prietenia mai presus de orice! cu asta am spus totul!