| dianadaiana a întrebat:

m-am intilnit cu un baiat timp de trei ani D. si ni-am despartit,, a fost intentia lui sa ne despartim ca nu-i placea ca ne certam des(dar ne certam odata in saptamana sau chiar odata in doua)eu tare plingeam si il rugam sa nu ma lese, ca nu am sa pot trai fara el, dar el mi-a zis ca asta sunt problemele mele.Si eu am inceput peste vreo citeva zile dupa despartire sa ma intilnessc cu alt baiat A., imi placea sa vorbesc cu el ma simteam tare bine cu el, chiar uitam de fostul tare repede, si peste vreo saptamana baiatul ista nou A. a plecat peste hotare(dar continuam sa ne intalnim). peste vreo luna fostul D. a venit la mine si m-a rugat sa ne impacam ca el a facut o greseala ca ni-am despartit, ca el diabia acum a inteles cit de tare ma iubeste si diabia acum a inteles ca eu tare l-am iubit anii astea si fara mine el nu poate si nu va putea trai! eu l-am iertat si am inceput sa ne intalnim.Peste vreo saptamana a venit de peste hotare baiatul ista nou A.si eu m-am intilnit cu el si i-am spus ca nu vreau mai departe sa ne intinim, mi-am cerut scuze de la el(el tare s-a suparat pe mine). peste vreo citeva zile fostul meu D. a aflat ca in timpul ista cit am fost noi despartiti eu m-am intinit cu altul si chiar am avut si relatii sexuale cu noul baiat A.(este adevarat ca am avut relatii)si el s-a suparat tare pe mine, mi-a zis ca eu nu sunt fedela, ca noi niam despartit nu pe mult timp dar eu am inceput sa ma intilnesc cu altcineva, ca nu mai are incerdere in cuvintul meu, ca chiar daca o sa contiunam sa ne inilnim mai departe el isi va bate joc de mine cind isi va adduce aminte, si asa mai departe si a hotarit iar sa ne despartim dar de data asta pe toate viata mi-a spus.Nustiu ce sa fac ma simt asa de vinovata ca l-am pierdut din vina mea pe D? cum sa fac sa-l intorc inapoi pe fostul care m-am inilnit trei ani? sau sa incep sa ma intilnesc cu altcineva? dar ma tem daca o sa incep sa ma intilnesc cu altul, o sa incep o viata noua, fostul D.va aparea din nou in viata mea si iar va dori sa incepem de la inceput si eu iarasi am sa-l pierd din cauza ca am incepu cu altul sa ma intilnesc? ce sa fac sa-l astept?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand a plecat prima data a pus capac si dupa ce aflase ca ai fost cu celalalt baiat nu avea nici un drept sa iti zica ca ai fost infidela. vroia sa te tina ca o presa pfff

| gigiro a răspuns:

Adica, a fost dorinta lui, prima data sa va despartiti, si iti cere acum ca tu sa fii ramas fidela, adica sa-l astepti toata viata, sau cum vine asta? Eu cred ca nu prea e normal prietenul acesta al tau! Ne spui ca va certati inainte, dar nu ne spui motivele. Nu cumva prietenul acesta al tau are obiceiul sa bea? Ca in Moldova(ma insel? ) baietii au obiceiul acesta. Mie nu mi se pare ceva trainic, cred ca vei avea mereu probleme cu el, dar poate ma insel.

| alexandra21_3435 a răspuns:

Ai sa stai mereu la mana lui? daca il iubesti si vrei sa mai fii cu el sincer, vorbeste deschis cu el si fara sa plangi sau sa te rogi de el. spune-i toto ce ai pe suflet exact cum vb cu noi acum, explica-i cu cuvintele tale tot ce s-a intamplat si ce parere ai tu depsre asta. dar fara sa fii isterica fara sa te rogi de el arata-i ca esti matura si vreti sa ajungeti la un consesns chiar daca asta insemna si despartirea. incearca sa aveti o discutie cum nu ati mai avut pana acum, chiar daca o sa va despartiti asa vei fi impacata cu tine ca ai incheiat un capitol si nu o sa se mai intoarca si sa rastalmaceasca iar lucrurile. si apoi incepe o noua relatie cu capul sus, fara sa te rogi si, fara sa fii isterica sa te certi mereu, si fii mai sigura pe tine, punete si pe tine pe locul intai, da-ti si tie mai multa atentie nu sa suferi mereu, si nu pune orice la suflet, avem si noi mandria noastra nu?

| Violetta2303 a răspuns:

Eu zic ca. sunt trei ani acu e momentul adevarului daca te iubeste se va intoarce, tu te poti intilni si cu alti baieti in timpul asta.Presupunem ca: te intilnesti cu un baiat apare D. si iar iti zice ca te iubeste, te gindesti foarte bine pe care il alegi daca vrei cu D. ii spui inainte sa te impaci cu el ca ai fot si cu altu in perioada despartirii, daca ii place bine daca nu il lasi:-J nu conteaza 3 ani conteaza ce urmeaza

| Aimee_7045 a răspuns:

In primul rand tin sa-ti spun ca imi pare rau pentru situatia in care te aflisad
Dupa parerea mea ar trebui sa mergi mai departe, sa-ti faci alt drum.cu sau fara alt baiat dar eliminand pe zi ce trece tot mai mult din gand imaginea marei tale iubiri adica D pana ce ea se va dizolva. E mai mult decat evident ca in momentul in care vorbim de 3 ani nu ne mai referim la o simpla relatie, doar o aventura sau ceva pur efemer. E clar ca te-a marcat destul de mult si nu o sa reusesty sa te desprinzi destul de usor dar cu siguranta nu e imposibil sa o faci.
Tu poti sa pierzi mult, poate mult prea mult timp din viata asteptand ceva ce nu o sa soseasca niciodata poate, pentru ca nu te asigura nimeni ca o sa se intoarca vreodata, si gandeste-te ce s-ar imtampla sa o faca, sa o luati de la capat si sa petreaca fiecare zi din viata lui repetandu-ti greseala pe care ai facut-o desi nu a fost tocmai o greseala.pentru ca nu mai erai cu el, si el te lasase nu tu pe el asa ca mi se pare o prostie ceea ce-ti arunca el in fata.
Te-ai gandit ca poate el aflase de acea relatie si totusi s-a intors la tine sau ca de fapt nu te-a iubit niciodata si doar s-a jucatwinking. Se spune ca daca exista un lucru pe care barbatii nul suporta sub nicio circumstanta in viata acela este sa vada ca femeia care i-a apartinut lui, care l-a iubit si care a fost a lui trup si suflet e fericita cu un alt barbat, asta le rascoleste sangele in vene, ii face sa se aprinda.
Poate asta a fost si sentimentul lui, poate doar voia sa vada ca ai fi in stare sa te intorci la el, sa dovedeasca orgoliului sau ca inca te poate avea, ca mai exercita inca stapanire asupra ta.
Chiar crezi tu ca daca te iubea asa cum zicea el nu s-ar fi interesat niciodata, dar niciodata de cum o mai duci, daca mai trtaiesty si sa si auda de acel baiat A. Mie imi suna a minciuna falsata la scara inalta.
Daca cumva vine la tine maine sau peste 10 ani, cea mai mare prostie pe care o poti face este sa-l accepti ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
Daca el chiar te iubea nu te parasea pentru asta. Ce el nu s-a mai culcat cu alte fete de cand te-a lasat pe tine? poate sa o dovedeasca daca are tupeul sa o spuna?
Arata-i dar in primul rand tie ca nu esti lipsita de coloana vertebrala, ai putin orgoliu in tine si mandrie de sine.
Mergi Mai departe.
Daca te iubea te accepta sa te fi culcat si cu alti 3 baieti nu doar cu unul.Cu conditia sa fii de acum inainte doar a lui, nnu mai conta ce a fost. Ce daca acel baiat A te-a avut a schimbat ceva in corpul sau sufletul tau? Eu zic ca nu.
Dupa parerea mea nu mai privi inapoi pentru ca nu mai poti vedea nimic bun. Mergi inainte si cu fruntea sus. Arata-i ca nu poti doar supravietui fara el dar si trai foarte fericita, implinita si poti avea orice baiat vrei, dar mai ales care sa te si iubeasca.
Multa baftahappy

| Byankaa66 a răspuns:

Sa`ti vezi de viata ca n`o sa te mai caute oh go on

| crisgently a răspuns:

Cam complicat.cand o relatie incepe, celelalte trebuie sa inceteze. chiar daca te intorci la primul, niciodata nu va mai fi la fel. incearca sa te linistesti, lasa-i pe amandoi in pace, oricum cu al 2-lea nu va fi greu.nu trebuie sa te simti vinovata, erai despartita de primul. nu inteleg... daca ai inceput o relatie cu A, de ce nu ai continuat-o, fara sa il mai bagi in seama pe primul? daca as fi in locul tau, ceea ce nu se poate, as sta o vreme sa ma linistesc si as incepe o relatie noua, cu altcineva, care sa inceapa de la 0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu spui la cineva cit de mult il iubesti, esti condamnata pe toata viata. asa am facut eu nu i-am spus ca il iubesc si ne-am despartit dupa 15 ani ne uitam unul la celalalt cu parere de rau. eu nu-imi iubesc barbatul cu care am un copil[el ma iubeste] tot la prima iubire ma gindesc si nu stiu ce sa fac dupa 15 ani. ca, amindoi avem familie si cite un copil. elare 37 de ani si sotia lui 20 eu am 36 si sotul meu 35. ambitia e arma care te lovesti si este DUREROASA.