| PepsiCocaCola a întrebat:

In urma cu o luna am fost impreuna cu o colega iar relatia a durat vreo luna si ceva iar apoi ne-am despartit deoarece nu prea ne intelegeam. Acum ea vrea sa ne impacam deoarece spune ca imi duce lipsa si ca ne-am schimbat amandoi si nu mai stiu ce si ca ma iubeste foarte mult cea ce se vede drept in ochii ei. Acum eu ce sa fac este intrebarea mea? Dau funda la cel mai bun raspuns.

5 răspunsuri:
| heyromania a răspuns:

Mai Stupinean, las-o baiete, ramai cu a ta. Daca esti tu! laughing))

| ywar a răspuns:

Ceea ce nu a mers prima data nu o sa mearga a doua oara. Exista o vorba romaneasca inteleapta [cam dura, ce-i drept]: "Ciorba reincalzita nu mai are gust". In consecinta fa ceea ce crezi ca e bine pentru tine dar gandeste-te ca nu poate spune dupa o luna de relatie cu pauza aferenta ca te iubeste. E de telenovela proasta. Cred ca nu isi gaseste pe cineva in momentul asta si se intoarce acum la tine ca la papusa chioara pe care in trecut a aruncat-o pe un raft prafuit. Evalueaza, gandeste cu mintea si apoi actioneaza. Sfatul meu e sa iti cauti de drum si sa dai sansa altcuiva. Multa bafta!

| KMaddieK a răspuns:

Daca nu va intelegeati atunci, nu inseamna ca nici acum, poate s-a|te-ai schimbat, merita sa incerci, daca nu merge, e o pierdere de timpt, iar daca zici ca te iubeste cred ca va incerca sa fac tot pe placul tau, sa nu te supere sau altele. in concluzie, INCEARCA, toata lumea merita a 2a sansa.

| catablondu a răspuns:

Salutar, cred ca ar trebui sa aveti o discutie in care sa clarificati tot. Sa intelegeti fiecare unde ati gresit cand v-ati despartit si, daca ajungeti la concluzia ca nu se va mai repeat incidental, da-ti-va o noua sansa. Succes! Sarbatori fericite.

| deny2002 a răspuns:

Daca chiar o iubesti atunci ar trebui sa fi cu ea dinnou.Ar trebui sa fi cu ea mai mult timp poate n-ai cunoscut-o destul de bine. Daca ti cu adevarat la ea ar trebui sa fi cu ea.