| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,
La munca am cunoscut o fata, cu care am lucrat 3 saptamani impreuna.Ea are prieten, urmeaza sa se marite intr-o luna.In prima saptamana vorbeam ca doi colegi, glumeam, ne povesteam despre noi, ce planuri avem fiecare...cu timpul a inceput sa ne placa unu de altu.
Ea mi a zis prima ca ma place,eu am crezut ca este o gluma si eu o placeam,dar nu i-a zis. Apoi mi am dat seama ca asa este, tot timpul se uita dupa mine, tot timpul imi zabea. Apoi am decis sa iesim impreuna.Am inteles-o ca nu poate renunta la tot sa fie cu mine si am decis sa ramanem doar prieteni,dar acum observ ca nu mai vb cu mine, e nepasatoare.Pur si simplu parca as fi un strain, oare de ce reactioneaza asa?

7 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Dacă te place, de ce nu renunţă la actualul?

Probabil şi-a dat seama că nu are rost să strice relaţia stabilă pe care o are cu viitorul ei soţ.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A vazut banuiesc ...ca este imposibila relatia voastra si probabil a vrut sa se retraga inainte sa fac vreo prostie, plus ai scris ca urmeaza sa se marite. Este rece acum pentru ca nu vrea mai mult.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te place si nu poate fi cu tine, ce rost are sa fiti prieteni? Sa ii amintesti zi de zi despre ce si-a dorit si nu a putut avea?

Bine, avand in vedere ca e femeie se poate ca totul sa fi fost un joc, sa fi avut si ea nevoie de incredere si de gadilarea orgoliului si sa-l fi ales pe primul care i-a iesit in cale. Acum, ca si-a satisfacut nevoia, merge mai departe.

| Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai perfecta dreptate, de asta se comporta asa...

| anonim_4396 explică (pentru Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii):

Nu mi s-a intamplat pana acum sa n-am.

| Daniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii a răspuns (pentru anonim_4396):

Ms pentru ajutor

| Kennedy97 a răspuns:

Gândeşte-te că o să se căsătorească,probabil nu vrea să îşi strice viitoarea căsnicie.
Continuând să vorbească cu tine,v-aţi fi "legat" mai strâns, adică încetul cu încetul între voi doi ar fi ceva mai mult decât o simplă prietenie, odată ce vă simpatizaţi reciproc.
Cu tine, ar fi fost o relaţie. Cu viitorul ei soţ, ar fi o căsnicie. Şi probabil că preferă căsnicia.
Sănătate!