| anonim_4396 a întrebat:

la prima intalnire cu o fata la un restaurant...trebuie sa merg cu ceva(buchet de flori sau altceva)? si sa imi spuneti despre ce le plac fetelor sa vorbeasca si mai ales sa ma invatati pas cu pas cum sa procedez cand intru in restaurant si ce sa fac.

Am buget limitat pana in 300 lei si cam ce i-as putea lua cadou?

Sper ca n-am fost prea... excentric, si o inca intrebare adresata fetelor:CE ati face da ati fi cu cineva la o intalnire si ar fi cum am mentionat eu mai sus.(adica flori, cadou sau alte chestii)

Răspuns Câştigător
| Cuoredighiaccio a răspuns:

Buna Costin, e de ajuns si o singura floare( un trandafir), conteaza gestul. Cat despre convorbire, nu vb prea mult tu...ascult'o si pe ea, ai putea totusi sa vorbesti despre tine, despre pasiunile tale. poate aveti ceva in comun. Fii tu insuti, zambeste mult si nu purta o masca, trebuie sa te cunoasca pentru ceea ce estinu pentru ceea ce crezi ca ar fi corect sa devii in seara respectiva.In general, noua fetelor ne plac tipi cu umor, inteligenti si cu o arie de barbat matur. Ai incredere in tine, k totul o sa fie ok. Distractie placuta!

3 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Ar fi bine o floare, si neaparat lasa fata sa aleaga subiectul de conversatie laughing - apoi vii cu completari, cu mici si discrete intrebari - asta ca sa o cunosti mai bine tongue
Ai grija la emotii si la stangacii!
Bafta si spor!

| danifx2 a răspuns:

Ma casca ochii la ce scriu eu aici:
daca ea povesteste cv despre ia sau o fosta relatie sau orice
u zici Inteleg sau Te inteleg
chiar dacau habar nu ai despre ce e vorba
concluzie Nimeni nu poate intelege o fata dar prefate co o intelegi

| Cuoredighiaccio a răspuns:

Buna Costin, e de ajuns si o singura floare( un trandafir) important este gestul, cat despre convorbire, incearca sa fii tu insuti...nu trebuie sa porti o masca, vorbeste despre tine, despre pasiunile tale... poate aveti ceva in comun, si nu in ultimul rand nu vb prea mult tu, asculta cu atentie ceea ce iti spune ea. Daca vrei sa fii gentleman, cand intri in restaurant, saruta'i mana( cu siguranta va aprecia) fii mereu zambitor caci totul va veni de la sine, nu te preocupa prea mult! Distractie placuta