| MegSter a întrebat:

Ma numesc Rafael am 15 ani si sunt gay si as dori sa vorbesc cu altii ca mine sub 16-17 ani si daca este cineva sa imi lase mesaj privat sau sa imi scrie aici in comment

9 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

WTF. Consulta un psiholog, te va ajuta.
Dar intrebarea este urmatoarea: Parinții tai stiu ca esti "gay"?
Mai bine te lasi de chestia asta fiindca nu sade bine nimanui.
MrJoker30 are mare dreptate. Dupa ce ai fost la psiholog, psihiatru si ai citit canoane, poti consulta si un preot care sa te ajute.

| sweetangels a răspuns:

Cum esti gay? Ce iti place sa faci?!

| UserulAnonim a răspuns:

Cand vad raspunsurile de mai jos imi vine sa plang, in ce tara traim.
A fi gay nu este o afectiune, iar psihologul il poti consulta in cazul in care te confrunti cu "refuzul de a te accepta pe tine insuti". In niciun caz sa nu te gandesti ca este vreo problema ce trebuie "vindecata".
Este doar o orientare sexuala, diferita de a majoritatii, insa e un criteriu pe care multi se gasesc sa jigneasca. Te vei confrunta cu discriminare daca recunosti cui nu trebuie, eu zic sa ai grija ce faci in viitorul apropiat si semi-indepartat.
Important este sa ai pe cineva care sa te inteleaga, pricep asta. Eu am din pacate 18 ani si nu stiu in ce masura te pot ajuta intrucat avem o alta "mentalitate". Insa tot ce conteaza este ca tu sa fii fericit si incearca sa iti dai seama ce parere au parintii tari despre comunitatea LGBT inainte de a le recunoaste.
Daca sunt impotriva, eu zic sa te axezi pe scoala, sa inveti bine, si eventual sa le spui ca esti gay abia la facultate, cand stii ca vei fi pe picioarele tale.
Nu e deloc un subiect de glumit, unii sunt atat de inapoiati incat isi dau afara copiii din casa pentru chestia asta.
Sper sa gasesti persoane "ca tine" in zona unde locuiesti, sau macar prieteni apropiati cu care sa poti vorbi despre suferinta pentru ca stiu cum este.
Numai bine! happy

| americanu00334567 a răspuns (pentru UserulAnonim):

Crezi ca aceasta "orientare" este un trend? Adica ne faci pe noi cei sanatosi la minte inapoiati mintal pentru ca ti se pare tie asta ceva normal... ceva la moda!
Sodora si Gomora au existat de cand lumea si pamantul! Dar in acele timpuri au existat legi aspre care le indreptau pe loc aceasta "declinatie sexuala " (citeste "Crimele familiei Borgia" sau vizioneaza filmul. rolling on the floor ) Un NU hotarat homosexualitatii!

| MrJoker30 a răspuns:

Frate... iti inteleg suferinta. Hmm... ai putea merge la un psiholog sa iti dea mai multe detalii despre afectiunea ta. Te va ajuta mult, crede-ma, iar in functie de rezultat ai putea vizita si un psihiatru.
Ia-ti gandurile astea; ai putea sa te mai rogi, sa mai spui un Canon... etc. Crede-ma, iti vor accentua vindecarea.
Sper sa te faci bine!

| alasca444 a răspuns:

Adrian Gaitan pe Facebook din Suceava.

| gabicundicapfizic a răspuns:

Https://gabizicebine.wordpress.com/2009/09/08/o-viata-un-destin-gabi/
daca esti din Ploiesti stau sami spermezi in gura si in cur