| Brandon123321 a întrebat:

Vreau sa vorbesc cu un baiat din Cluj- Napoca si sa facem o intelegere. Treaba sta in felul urmator: Eu sunt baiat si am 19 ani si sunt timid, mai ales cand vine vorba de abordat fete. As vrea sa ma inteleg cu cineva sa mergem sa abordam fete amandoi pentru ca eu tind sa cred ca asa as dezvolta in mine putinul curaj sa nu mai ezit sa abordez o fata care imi place. Eu vreau sa abordez fete pentru ca as dori sa imi gasesc sufletul pereche si sa scap o data pentru totdeauna de aceasta timiditate. Cei care sunt interesati sa- mi dea un mesaj privat sau sa-mi lase un comment. O zi faina! happy

Răspuns Câştigător
| Florinel28 a răspuns:

Esti foarte asemanator cu propria mea experienta la aceeasi varsta sau cel putin de indata ce am terminat cu scoala. Intr-adevar a merge de unul singur prin locuri si a te baga in seama aiurea nu e tocmai ok. Cu retelele astea de matrimoniale (cel putin acelea dating) banuiesc ca iarasi nu merge. Ar mai fi o solutie daca imi dai voie si anume in Cj exista o mica miscare de speed dating. Cauta Singlebell pe net si la prima pagina ai sa-l vezi. Asta e un fel de agentie care organizeaza evenimente de dating live si anume ca selecteaza un nr egal de fete si baieti pe categorii de varsta, care sunt singuri bineinteles (in functie de locuri ca e bataie pe ele la anumite categorii de varsta, iar selectia e in mana organizatorilor). Desigur e doar socializare cu oameni care au acelasi scop si daca se infiripa ceva sau nu ramane la atitudinea fiecaruia. Taxa de participare daca e sa prinzi loc e de 50 lei si toate evenimentele se tin duminica pe la 17 sau 18. Eu zic ca macar o data merita incercat sa vezi ce iasa dar nu sunt sigur daca au categorie sub 20 ani. Cautal si vezi detaliile, numai bine si succes.

5 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Increderea in sine se dezvolta incetul cu incetul. Primul pas e sa te simti tu comfortabil in pielea ta. Sa iti gasesti stilul si linistea interioara. nu neglija cititul, femeile adora un barbat inteligent. De-rutineaza-te si vei vedea ca asta te va ajuta. Acum, eu nu stau in Cluj dar vin regulat in conditiile in care toate rudele mele sunt de acolo. Vin saptamana viitoare candva, daca vrei sa te ajut, cu placere. Sper insa ca iti place rock-ul pentru ca sunt fan Janis.

| Brandon123321 explică (pentru TheAce):

Eu citesc de obicei dar acum nu stiu cum sa zic viata mea e imprastiata, vreau sa incep ceva foarte mare, nemaifacut si mi-am modelat caracterul cum am dorit am trecut peste multe bulshitturi dar se pare ca lucrul cel mai important pe care trebuie sa il fac e sa imi inving teama mea cea mai mare si anume abordarea fetelor. Pur si simplu SIMT ca dupa ce o sa fac asta viata mea se va schimba 1000% in bine. Nu stiu poate tu nu ai fost timid sau nu stii cum e senzatia cand vezi o fata care iti place si o eziti pentru ca iti e frica sa o abordezi dar nu te cunosc. Oricum mersi de reply si cat despre rock nu ascult doar unele melodii. Pace!

| Florinel28 a răspuns:

Salutare, nu pot decat sa-ti dau un sfat si anume sa nu-ti fie teama ca nu ai nimic de pierdut.
Daca e de abordat de obicei tine mult de loc si cat de distinsa e lumea in jurul tau. Amicii daca ii ai si ies in lume macar in weekend te pot intarata sa-ti depasesti starea de anxietate legata de primii pasi fiindca din cate vad tie frica de primii pasi si ai dori ca tipa sa te abordeze. Este si asta destul de posibil.

| Brandon123321 explică (pentru Florinel28):

Treaba sta in felul urmator eu nu mai am prieteni pentru ca am decis sa nu mai ies cu ei afara pentru ca mi-am schimbat mentalitatea si consideram ca mentalitatile noastre nu mai sunt la fel si era pierdere de vreme sa mai ies cu ei si oricum doar ieseam la samanta si nu aveam fete in grupul de prieteni deci sunt complet pe cont propriu si treaba e ca am abordat o singura data o fata si m=a refuzat si de atunci nu am mai abordat nu stiu de ce pentru ca mi-am facut treaba si am trecut peste. In club nu vreau sa ma duc, nu singur oricum si nu cred ca gasesc o fata ok acolo deci imi ramane sa abordez in parc, mall sau pe strada si ori de cate ori ma duc sa fac asta ma intorc acasa fara rezultat si dezamagit. Am mai vorbit cu fete in alte situatii si mi-am dovedit ca stiu cat de cat sa vorbesc cu ele dar am un blocaj sa le abordez direct gen: '' Salut eu is X''. Sfaturi am primit din toate directiile, stiu ce trebuie sa fac dar nu am curaj. Mersi de sfat oricum! happy

| Brandon123321 explică (pentru Florinel28):

Mersi mult pentru ca mi-ai raspuns. Apreciez asta! happy

| Florinel28 a răspuns (pentru Brandon123321):

Esti foarte asemanator cu propria mea experienta la aceeasi varsta sau cel putin de indata ce am terminat cu scoala. Intr-adevar a merge de unul singur prin locuri si a te baga in seama aiurea nu e tocmai ok. Cu retelele astea de matrimoniale (cel putin acelea dating) banuiesc ca iarasi nu merge. Ar mai fi o solutie daca imi dai voie si anume in Cj exista o mica miscare de speed dating. Cauta Singlebell pe net si la prima pagina ai sa-l vezi. Asta e un fel de agentie care organizeaza evenimente de dating live si anume ca selecteaza un nr egal de fete si baieti pe categorii de varsta, care sunt singuri bineinteles (in functie de locuri ca e bataie pe ele la anumite categorii de varsta, iar selectia e in mana organizatorilor). Desigur e doar socializare cu oameni care au acelasi scop si daca se infiripa ceva sau nu ramane la atitudinea fiecaruia. Taxa de participare daca e sa prinzi loc e de 50 lei si toate evenimentele se tin duminica pe la 17 sau 18. Eu zic ca macar o data merita incercat sa vezi ce iasa dar nu sunt sigur daca au categorie sub 20 ani. Cautal si vezi detaliile, numai bine si succes.