| Flamingo12 a întrebat:

Plac o fata de la scoala, si cum se apropie 8 martie as vrea sa-i dau un trandafir... Nu stiu cum sa incep, adica cum sa il dau

Funda pentru cea mai eficienta metoda happy

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci frumos la ea si ii spui simplu ca i ai luat o floare cu ocazia zile de 8 martie...

| w0nderboy a răspuns:

Daca ti-e rusine sa-l oferi ei personal, vino inaintea ei la scoala si lasa-i trandafirul in banca + un biletel cu ce crezi tu ca s-ar potrivi si i-ar provoca un impact emotional.
Naspa cu emotiile astea, treceam si eu prin ele in generala laughing, bafta acolo, timiditatea e inutila si nu-si are rostul, asta am invatat-o din propria experienta.

| andreirobert15 a răspuns:

Pai care ar fi cea mai eficienta metoda!
1. depinde daca va intalniti sau vrei sa il dai la scoala! happy
2. trebuie sa fi tu insuti
3. trandafirul il dai pur si simplu, ii pui mana la ochii si ii spui ca ai o surpriza pentru ea!
automat trandafirul il ti ascuns cu o mana la spate!
ii zici sa deschida ochii di ii dai trandafirul!

| andreiul78 a răspuns:

Te rog nu fa asta. Nu e indicat sa dai un trandafir (sau orice floare) unei fete, fara ca voi doi sa avezi oarecum o relatie. In primul rand, daca vaci acesc gest, ea va sti ca esti topit dupa ea. Daca stie ca esti topit dupa ea isi va pierde foarte rapid gradul de atractie pentru tine. Fetelor le place sa lupte pentru un baiat si oricat ai fi tu de dragut sau frumos sau cum vrei tu, daca ii arati ca esti topit dupa ea, isi va pierde interesul. Fetelor le plac provocarile si daxa faci acest gest, tu bu vei fi una din provocari.
In al doilea rand, e super nasol pentru ea. Imagineazati cum o sa se simta, pe holul scolii, tu tinand trandafirul in mana si vreo 3 colegi chicotind si razand prin spate. E o situatie de tot rahatul si iti garantez ca se va simti nasol.

Ca sa iti dau si un raspuns, iti recomand sa o scoti la un suc, sau la o plimbare prin parc. Daca stii sa vorbesti cu ea atunci ea te va remarca si daca te place, iti vei da seama atunci si vei sti ce a faci mai departe(fara sa grabesti lucrurile)

| Flamingo12 explică (pentru andreiul78):

A spus ca ar aprecia foarte mult acest gest. adica sa ii dau un trandafir

| andreiul78 a răspuns (pentru Flamingo12):

happy te rog frumos sa nu o faci. De ce sa nu ii faci o surpriza. Daca sta treaba asa, ea probabil se asteapta la un trandafir de la tine. Ei bine, nu il da. Am zis mai sus... dupa parerea mea, ar fi mult mai surprinsa de tine daca ati iesi la o plimbare si ati vorbi mai mult. Daca va cunoasteti in o oarecare masura, incearca la un moment dat la intalnire sa o saruti.(repet, daca va cunoasteti cat de cat). Vorbesti deschis cu ea, pana ea va fi relaxata in prezenta ta, apoi te opresti brusc, te uiti fix in ochii ei si o saruti, fara nici un fel de ezitare. Daca ractia nu va fi una negativa atunci... mai sarut-o odata happy. (glumesc). Acest fapt oarecum o va face pe ia sa isi dea seama ca tocmai a fost sarutata de un tip sigur pe el, care stie ce vrea, si stie si sa obtina. Cu alte cuvinte te va percepe ca fiind diferit fata de ceilalti baieti (asta e un lucru bun) si va fi curioasa si interesata de tine. Incearca sa fii tot timpul mai deferit fata de ceilalti, mai creativ, mai original.
Bafta! happy

| andreiul78 a răspuns:

(Scuze pentru greselile de dictie si punctuatie)

| Kaky2Z a răspuns:

Ii poti spune asa : Pentru o fata frumoasa, o floare la fel de frumoasa :3