| crackster a întrebat:

Se apropie 8 martie si am in clasa o fata pe care o plac. Cred ca ea stie asta, dar nu vreau sa ma grabesc prea tare. Inca nu s-a concretizat nimica intre noi.
Vreau sa stiu daca este bine sa ii daruiesc de 8 martie un trandafir, dar sa nu iasa prea mult in evidenta faptul ca o plac( din cate stiu ...trandafirul este floare iubirii, tadretei, blablabla.).
Daca nu, ce floare ma sfatuiti sa-i daruiesc?

Răspuns Câştigător
| Paula012 a răspuns:

Da,cred ca ar fi perfect sa-eu darui o floare. daca nu vreai sa fii direct incearca sa-i darui o lalea sau o crizantema..cred ca-i va fi placut, dar totusi nimic nu se compara cu un trandafir tinar...
P.S Funda?

| crackster explică (pentru Paula012):

Am niste colegi foarte rautaciosi care daca ar vedea gestul, cel mai probabil m-ar critica. Chiar daca sunt in clasa a 12-a, sunt totusi cam timid.
Vreau sa fie ceva cat mai simplu si totusi frumos.
Daca mi-ai putea sugera si o fraza sau ceva ce sa-i spun cand ii dau floarea ar fi perfect. big grin

8 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Poti sa iei un trandafir alb, poti sa-i tai coada si sa ramana mai mic, sau niste bomboane la cutie gen rafaelo, eu zic sa nu-ti faci ceva dinainte si sa spui ce-ti vine pe loc, ceva simplu de exemplu "pentru tine, de 8 marite"

| intelegatoarea a răspuns:

Daca vrei sa nu iesi in evidenta alege un martisor..de acelea mai frumoase ..si cel mai frumos il dai iei. poate o floare sau o inimioara..sau poti sa faci altceva ii dai un bilet cu un loc o data si o ora unde sa va intalniti ..pregatesti ceva frumos pentru ea si ii dai si floarea.

| teosbeos a răspuns:

Fetelor le plac florile deci orce o sa-i duci va fi dragut din partea ta o sa-i placa. oricum gestul conteaza si s-ar putea sa isi faca o parere buna despre tine, nu conteaza ce floare ii duci, ai putea alege o floare de primavara doar e! 8 MARTIE!

| crackster explică:

M-ati putea ajuta si cu niste cuvinte care sa i le spun atunci cand ii dau floarea?
Vreau sa nu para penibil ceea ce zic dar nici prea "pompos" sa zic asa.

| KimEunJung a răspuns:

Garoafele sunt foarte dragute.

| gogoɴicɑ a răspuns:

Si ce sa faca cu trandafiru'? Mai bine ii iei o ciocolata laughing

| Paula012 a răspuns:

Ar bi mult mai bine daca exmpl: Ai sti unde traieste si iai lasa floarea la usa...sau ceva de genul...Fii si tu romantic!