| TechnoCocktail a întrebat:

Povestea e cam asa. E o fata cu care am vrut sa fiu impreuna in vara a acceptat dupa multe incercari dar ne-am despartit imediat, ea a crezut ca despartinduse de mine nu-i va pasa dar a fost invers a inceput sa tina la mine si sa sufere pentru mine, apoi am fost din nou impreuna dupa cateva luni, ea zicea ca ma iubeste si ca daca ar putea da timpul innapoi ar zice da fara ezitari. [asta i-a zis unei prietene ]. Dar eu m-am despartit de ea pentru ca nu mai simteam nimic si nu am vrut s-o ranesc. A plans ceva timp si m-a asteptat o luna sa ii dau din nou un raspuns. in acea luna eu am fost cu alta fata dar ea tot ma astepta pe mine. pana la urma Am zis da din nou, dar apoi ne-am despartit dup 3 zile penntru ca nu mai exista cam nici o cale sa ne vedem si am stabilit amandoi sa ramanem prieteni si eu am pus-o sa-mi promita ca nu ma va astepta pe mine. mentionez ca acum chiar am tinut si tin la ea si m-a durut cand ne-am despartit. Si intr-o seara am fost la un party la ziua unei prietene am invitat-o la un dans si am incercat s-o sarut si n-a vrut, dar apoi unul ii tot facea avansuri si ea i-a rapsuns au dansat si s-au tot sarutat, m-a durut prea tare chestia asta, adica i-am zis sa nu stea dupa mine dar asta nu inseamna sa se sarute cu ala in fata mea oh go on. Noi stabiliseram ca ne vom impaca dar deocamdata nu puteam sa ne intalnim si nu avea rost. NU prea pot sa trec peste asta, credeti ca mai merita o sansa? Simt o Ura prea mare pentru ea dar totusi simt ceva pentru ea si ma doare cand ma gandesc. inca nu am vorbit cu ea. ce credeti ar trebui s-o iert sau nu? Nu stiu ce sa fac! Scuze daca am scris prea mult sper sa cititi, Multumesc mult. Dau funda!

8 răspunsuri:
| MishikiCrisy a răspuns:

Amandoi sunteti cam nehotarati. Eu zic sa luati o hotarere mare amandoi, iar dupa aia sa nu va mai despartiti sau impacati, depinde de hotarare. Iart-o, iar daca ea nu te vrea, incearca sa o faci geloasa, dar sa incerci astfel incat sa nu o faci sa sufere prea tare. Daca dupa asta iti spune ca te-a vazut cu alta, sau ceva de genul asta, ii spuica te-ai despartit de aia pentru ea, ca nimeni nu e ca ea si ca o placi foarte mult. Sigur o sa te placa si mai mult spunandu-i asta.Si inca ceva, daca chiar o placi atunci iart-o!
Succes!

| TechnoCocktail explică (pentru MishikiCrisy):

E adevarat ca am fost nehotarati la inceput dar de data asta chiar mergea bine, Ne-am despartit pentru ca nu puteam sa ne vedem deocamdata. si am stabilit ca dup ce or sa treaca toate astea ne v-om impaca...

| MishikiCrisy a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Atunci e bine, nu ai de ce sa iti mai faci griji.

| TechnoCocktail explică (pentru MishikiCrisy):

Stiu dar ma doare numai cand ma gandesc la seara aia straight face.

| MishikiCrisy a răspuns (pentru TechnoCocktail):

Linisteste-te! Gandeste-te ca poate fi si mai rau! Macar ea nu e vecina ta si nu trebuie sa suferi de cate ori ii vezi casa, cum e la mine... sadsad

| TechnoCocktail explică (pentru MishikiCrisy):

Mda asa e

| Shiver a răspuns:

Poi uite cum sta treaba intr-o relatie serioasa daca te tot certi si te impaki deja nu mai e relatie! Intr-adevar nu e frumos dupa ke te desparti de o fata sa fi cu alta pentru ca "fosta" o sa se simta folosita... tare mi-as dori sa o cunosc pentru ca mi-e frica ca s-ar fi putut folosi de tine din simplu motiv "al plictiselii"... oricum bafta si sper sa ai noroc de o fata ce te merita

| Shimax a răspuns:

Pai.din cate zici...tu inca tii la ea si cu toate ca ai o ura nu poti sa o lasi asa, ea cand i-ai spus sa nu te mai astepte.a inteles ca poate sa fie cu altcineva si sa faca ce vrea...probabil a inteles ca tu ai pe altcineva. Eu am inteles ca tu o iubesti.intr-un fel cred ca ar trebui sa fiti impreuna dar daca nu exista nici o cale incearca sa treci peste si sa-ti gasesti pe altcineva deoarece ea a inteles gresit cand i-ai s-a spus sa nu te astepte.ca si cum s-ar fi razbunat pe tine la acel party! Trebuie sa-ti gasesti pe cineva care sa te inteleaga cu totul si daca
o sa fii fericit cu acea persoana co sa poti uita de ea! Asta e parerea mea si sper ca te-am ajutat!