| Cosminake2012 a întrebat:

Povestea mea :
Mi-a placut de o fata foarte foarte mult, nu numai o si iubesc, m-am cunoscut cu ea prin intermediul messului, si al verei sale care mi-a facut cunostinta cu ea. La inceput, cum e firea mea, ii faceam complimente, ca-i frumoasa, dragutsa, amuzanta, nu ma gandeam ca o sa fiu vreodata impreuna cu ea. Era din alt cartier. A trecut o saptamana, incepeam sa ne placem, pana cand tot prin vara sa am ajuns sa fim impreuna. Dupa 2-3 sapt. de stat impreuna, cu certuri fara cum sunt unele cuplurii, Dupa 2 sapt. m-am intalnit prima oara fata-n fata cu ea! A fost super si aici, m-am dus la ea in cartier, am stat de vorba eram timizii. Pana cand m-am dus la ea am luat-o usor in brate, i-am spus "-Te Iubesc" lin la ureche am sarutat`o pe obrajorii ei frumosii laughing. De atunci nu m-am mai intalnit cu ea si au trecut 4 sapt. Am sarbatorit si o luna de cand eram impreuna. Ne alintam pe fiecare minut, clipa, o iubeam la maxim, credeam ca e fata perfecta. Pana intr-o zi cand mi-a spus ca nu mai putem fii impreuna pentru ca nu ne putem intalnii asa de mult, si de ce mai suntem, doar sa ne spunem te iubesc? Mi-a spus nu plange ca s-a terminat bucura-te ca s-a intamplat. A zis ca pe mine ma iubeste cel mai mult, eu sunt singura persoana la care a tinut atat de mult si etc. Am ramasa *facepalm*. Voi ce sfaturi imi dati? Sau parerea voastra? Voi ce credeti? M-a iubit cu adevarat? In continuare vorbesc cu ea...

6 răspunsuri:
| VladGH a răspuns:

Sunt mai multe variante: Poate sa aiba pe altcineva, poate sa nu ii placa de tine dar nu poate sa tio spuna ca sa te descurajeze, poate crede ca e prea devreme ca sa inceapa o asemenea relatie sau ar putea fi persoana care nu ii prea place sa iasa asa des. Iao mai incet si tu.

| Ycu a răspuns:

Eu cred ca mai are o relatie pe langa asta pe care a avut-o cu tine, si doar ai fost o joaca pentru ea, si probabil ca atunci cand ai venit la ea, s-a indragostit putin, si nu a vrut sa investeasca mai mult sentiment in tine pentru ca s-a gandit ca ii face rau... las-o in pace ..relatiile la distanta oricum nu merg ..ai oricum si alte alternative. Cheers.

| SakonSIUkon a răspuns:

Hai frate si tu relatie la distanta normal ca nu ii mai place nu stii ca fetele vor mereu sa iasa? Asta e ce sa ii faci nu o sa mai mearga.

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Te-a iubit cu adevarat.E dureros pentru o fata sa nu fie cu persoana iubita tot timpul! Eu te sfatuiesc, ca de ziua indragostitilor sa mergi la ea, cred ca ar fi foarte frumos

| Werimar a răspuns:

Pai...e normal sa faca chestia asta daca dabia va vedeti, dar daca e cum ai zis tu..si tu ii spuneai ca vrei sa va intalniti si ea mereu zicea nu..atunci las-o. Efectiv nu are rost sa iti pierzi timpul. Sper ca te-am ajutat, salut happy

| Cosminake2012 explică:

Da-i zic mereu daca vrea sa vin la ea...si zice ca nu oh go on.