| AntonMihai a întrebat:

Recent am avut primul meu contact sexual cu prietena mea... amandoi fiind virgini. nu pot spune ca am reusit insa, adica penisul nu a intrat decat jumatate ba chiar mai putin, eu nu am ejaculat, mai tare m-a durut fiind prima data, ei nu i-a curs sange desi penisul a intrat ceva, tot actul a durat pana in 3-4 minute, insa imi este tare frica. daca a ramas insarcinata? Am nevoie de ajutorul vostru, sunt disperat! Stiu ca am mai postat asemea intrebari dar imi este frica. cei care au chef de batjocora valea! App actul a fost neprotejat.

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Salut,
Nu nu o să rămână însărcinată pentru că nu ai ejaculat.
Și nu te mai speria, o femeie rămâne gravidă doar dacă ejaculezi, nu de la lichidul pre-ejaculator, dacă îți dai drumul afară etc.
Ca recomandare, dacă nu ești sigur pe tine, și ți-e teamă că o să ejaculezi, folosește prezervativul.

12 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Sansele par de partea ta de data asta. Poate data viitoare o sa te ganesti sa pui si un prezervativ. Ca sa nu mai treci prin povestea asta din nou happy

| Violleta2022 a răspuns:

Chiar nu ti-ai permis cativa lei sa dai pe un prezervativ?
De ce riscati?
Nici o partida sexuala fara prezervativ, ca nu musca, nu doare, nu costa mult, dar confortul si protectia este maxima.

Cat priveste sarcina, da, este posibila daca a existat o masturbare anterioara sau mai multe partide consecutive de sex, iar fata era in perioada fertila.

| AntonMihai explică (pentru Violleta2022):

Poti sa ma ajuti putin? Adica daca poti sa-mi zici daca a fost in perioada fertila:

Adica in luna:
iulie i-a venit pe 18
august 20
septembrie 22
octombrie 24
noiembrie 20
decembrie 28

| Violleta2022 a răspuns (pentru AntonMihai):

Se pare ca ciclul fetei este usor neregulat, pentru ca, se succede la perioade intre 28 si 38 de zile.
In situatia asta, perioada fertila este greu de calculat.
Pentru ca, atunci cand are ciclul la 28 de zile, ovulatai se produce in ziua din mijloc, adica in a 14-a, perioaad fertila incepand cu 4 zile inainte de ovulatie si termiandnu-se cu 4 zile, dupa ovulatie.
In perioada in care ciclul se produce la 38 de zile, ovulatia se produce in ziua a 19-a. perioada fertila incepand cu4 zile inainte si terminandu-se cu 4 zile dupa ovulatie.
Cum nu se poate calcula diniante cate zile va avea ciclul din luan respectiva, din cauza ciclului neregulat, este indicat sa folositi prezervativ, la fiecare partida de sex.

Acum, presupund ca "sex recent" a fost in data de 10 ianuarie, fata era la 12 zile dupa ciclul menstrual, ceea ce o situa in perioada fertila, daca ciclul de luna asta este de 28 de zile.

Daca nu ai ejaculat deloc in vaginul ei si nu a existat nici un fel de masturbare anterioara, ori mai multe partide de sex consecutiv, ca sa ramana sperma pe teava, atunci fata nu poate ramane insarcinata.
Daca ai grija si te speli foarte bine dupa fiecare partida de sex sau masturbare si urinezi, ca sa te asiguri ca, nu mai ramane sperma pe tractul urinar (care se poate scurge in vaginul fetei in primele secunde cand se reincepe o noua partida sexuala), atunci ai redus la minim, sansele de sarcina.

| AntonMihai explică (pentru Violleta2022):

Actul a fost pe 8 ianuarie, oricum m-am linistit, nu a fost nici ejaculare in vagin, nici mai multe partide de sex consecutiv.

| mihai69 a răspuns:

Nu are cum să rămână gravidă dacă nu ai ejaculat.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Daca nu ai ejacult in vagin, nu poate fi gravida.

Răspuns utilizator avertizat
| BryBard a răspuns:

Lasa ca nu patesti nica, nu se prinde asa usor.

| AntonMihai explică (pentru BryBard):

Adica?

| BryBard a răspuns (pentru AntonMihai):

Adica nu o lasi pe una asa de usor insarcinata, mai ales la virgine rare cazuri.

| AlexandraLI a răspuns:

Este aproape imposibil. O femeie poate ramane insarcinata in perioada fertilă iar daca nu ai ejaculat cu atât mai putin. Pentru liniștea ta, o poti pune sa faca un test de sarcina si te vei lamuri. Te sfătuiesc ca dățile următoare sa folosesti prezervativ si sa fii foarte atent. Funda