| iuliana_4451 a întrebat:

Ma numesc iuliana, am 17 ani si vorbesc de ceva timp cu un baiat pe care il iubesc si ma iubeste.Acum 2 saptamani ne-am jucat putin ca sa zic asa (a ajuns sa imi introduca 3 degete in vagin, a durut putin dar nu a curs sange...eu fiind virgina) iar aseara am avut primul contact sexual care nu a durut foarte tare si nu mi-a curs sange deloc.Problema este ca nu am folosit prezervativ. Oare se poate sa fii ramas insarcinata?(contactul a durat undeva la 30 de minute dar el nu a ejaculat, luand decizia sa continuam data viitoare mai mult) ce sa fac? va rog ajutati-ma...astept raspuns cat mai urgent

Răspuns Câştigător
| ioana_7867 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa mergi sa cumperi un test de sarcina, nu e scump undeva intre 5-10 lei cel mai ieftin.SI DATA VIITOARE, FACETI-O CU PREZERVATIV!

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Riscul de sarcina este intre 4 si 27%, depinzand in principal de perioada ciclului menstrual in care te gaseai tu. Mai grav este altceva: analize v-ati facut inainte de acest contact neprotejat.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Nu conteaza cat timp a durat, chiar daca spui ca nu a ejaculat se poate sa fi ramas insarcinata. Ai auzit de lichid pre-ejaculator sau seminal? Citeste aici: http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Sper sa scapi de data asta si in viitor foloseste prezervativ! Am impresia ca iubitul tau este inconstient. Fii tu cea responsabila, si informeaza-te!

pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cam prea abrupt, asa, ce ai scris tu. Nu ai spus nimic de tandrete, preludiu, fineturi, nimic!

Oare de ce nu ati folosit prezervativ! La 30 de minute, in care el nu a ejaculat, riscul este destul de mare, pentru ca exista si emisie lenta, nu doar brusca! Este arhisuficient un singur campion, si te-apuca greturile! Din moment ce nu ai spus nimic nici despre vreo placere, e clar ca nu a fost, dar e si mai trist ca ti-a bagat degetele, in loc sa fi stiut sa te stimuleze corespunzator exterior si global, tandru, etc. Mare atentie la igiena!
Prea multi tineri "sar" zilele astea direct in sex, in loc sa fie intai experti in Petting, si abia apoi, cand au dovedit afectiune, implicare reala, maturitate si responsabilitate, sa fie recompensati si cu sex! Nu mai faceti sex fara prezervativ! >> e plin de boli transmise sexual!
Citeste si aici despre risc, si apoi neaparat sa mergi la control ginecologic, care oricum devine obligatoriu odata ce ai inceput viata sexuala:

http://www.mayoclinic.com/health/birth-control/AN00197

| Floreenofficial a răspuns:

Pai in 30 min poate a ejaculat fara sa-si dea seama si s-a si uscat.asa ca mai bine ia niste pastile de alea... a doua zi? nu stiu! succes! :*

| foxi a răspuns:

Dupa doua saptamani...nu ai ce mai face! Astepti ciclul, daca.nu-i...vezi ce faci!

| pwp a răspuns:

Du-te la farmacie si ia-ti un test de sarcina
eu iti doresc sa nu fi insarcinata
data viitoare cand o faceti ia anticonceptionale sau folositi prezervativ

| toteusunt a răspuns:

Daca nu a ejaculat atunci nu ramai.Ai grija insa pe viitor tongue

| iooaiooa a răspuns:

Daca nu a ejaculat inseamna nu este nici o problema...ideea e ca data viitoare sa nu mai face fara protectie ...pentru a te asigura ia un test de sarcina de la farmacie
sper sa nu fie nimic dar nu cred

| skull_8096 a răspuns:

30 de minute mi se pare ca prietenul tau este actor de filme porno
Broken&Beautiful are dreptate cyu ce a zis mai jos