| noname77 a întrebat:

Revin cu o noua intrebare. Am o prietena, adica, ne placem reciproc, dar am cazut de acord sa ramanem doar prieteni, doarece lumea e rea...trecand peste asta, ne intelegem din ce in ce mai prost... si nu am idee cum sa scapam de asta. vreo sugestie va rog?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Lumea e rea, iar noi suntem super...Ce aveti voi cu lumea?

| EUBMV89 a răspuns:

De ce sa scapi?

| sandra94 a răspuns:

Daca ambii ati acceptat sa fiti doar prieteni e ceva rau incercati cumva sa faceti sa fiti o pereche

| Cosminel1192 a răspuns:

Sa te doara-n CUR de ce crede lumea.
Scuze cuv. dar tot ceva de genu' am patit si eu, acum am venit in casa si sunt nervos.
Lumea e rea, cat poate sa fie rea? Pana se satura.

Nu ii mai baga in seama, fi tu fericit!

| Stefan2323 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Pe mine ma doare in ''CUR'' de ce zic ei dar pe ea deoarece si eu si ea suntem foarte timizi de abia putem vorbi pe afara cand iesim mai exact zilnic eu mereu incerc sa ii fac cadouri dar ea zice sa il dau mai incolo cand nu mai sunt ei, ei adica prietenii si eu ce sa fac nu pot sa insist.Lumea este foarte rea adica se cam oftica de asta fac mistouri deoarece se oftica ca nu au si ei pe cinve drag am.Am incercat astazi sa ii fac avansuri dar ea nu a vrut deoarece erau asa zisi prietenii nostri...

| Stefan2323 a răspuns (pentru Cosminel1192):

Eu m-am certat cu parintii doar ca sa stau cu ea, ea vrea sa avem o relatie dar... asa zisi prietenii o sa fac mistouri ca ii cunoastem foarte bine crying astazi am incercat sa o tin de mana am reusit dar nu pentru mult timp.

| FanDrG a răspuns:

Faza cu "nu putem fii impreuna ca lumea e rea." e o mare prostie, nu conteaza absolut deloc ce cred cei din jurul tau. Cine sa rada de voi? Prietenii? Pai aia nu mai sunt prieteni daca fac asemenea magarii. Bafta!

| Stefan2323 a răspuns:

Salut,aceeasi problema o am si eu am cunoscut o fata in februarie 2012 si acum cateva zile am facut primul pas si am intrebat-o daca vrea sa stea cu mine, a zis ca se mai gandescte.A doua zi am intrebat-o ce mai face ea mi-a zis ca bine si ca s-a gandit la intrebarea care i-am pus-o aseara, a zis ca da vrea sa stea cu mine dar ii este frica ca o sa faca lumea misto de ea i-am zis sa nu ii bage in seama ca daca comenteaza o sa aiba de aface cu mine si de atuncia eu ma tot gandesc la ea, i-am spus sa fim impreuna pe ascuns, a zis ca nu o sa tina prea mult timp deoarece ea vrea sa invete cand incepe scoala deoarece ea trece a 8-a eu a 9-a dar scoala generala si liceul sunt unele langa altele si nu stiu ce sa ii fac sa stea cu mine

| Stefan2323 a răspuns:

Eu m-am certat cu partintii doar ca sa stau cu ea, ea a fost de acord sa fim impreuna dar nu poate din cauza asa zisilor prieteni....Astazi am tinut-o de mana si am incercat sa vedem ce o sa zica ei.Ei normal au facut mistouri si ea a inceput sa planga i-am cumparat un cadou si s-a mai inveselit dar nu stiu cum sa fac sa nu mai rada prietenii...

| zăGhost a răspuns (pentru Stefan2323):

Daca ai mai mult de 15 ani ii grav.
Da' cine va pune sa fiti prieteni cu aia?! laughing
Nu mai bine va gasiti voi doi alt anturaj? si uite asa toata lumea e fericita.