| tryka87 a întrebat:

Sal.
Am o mica dilema.
Am cazut de acord cu o fata sa intram intr-o relatie, dar nu e chiar o relatie pe bune,chiar daca ne placem mult reciproc, noi vrem doar sex, cateva iesiri si cam atat.

Cateva pareri? Credeti ca e ok sa fie doar o relatie de tip "prieteni cu beneficii", dat fiind faptul ca sunt tanar, am aproape 16 ani, si deocamdata nu caut o relatie serioasa, pe multi ani?

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 ansiori eu spun sa mai astepti ca samai cresti, ca tu nu ai nici macar un penis adevarat, ci un cuculet in crestere.

| tryka87 explică (pentru Violleta2022):

S-a cam oprit. De la 15 ani nu a mai crescut, acum am aproape 16, fara 3 saptamani mai exact. Si nici nu mai vreau sa creasca, sunt multumit.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tryka87):

Bravo, dar oricum esti foarte micut sa incepi sexula cum...mai ai de "crescut" mental si responsabil si pe la 18 ani vei fii capabil sa intretii si sex.

| tryka87 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu, mie mi se pare ca sunt pregatit, nu mai am ce sa-nvat in plus. Poate doar sa nu fac sex prea repede cu o persoana, dar nu cred ca ma voi mai schimba peste 2 ani.
Daca acum ma pasioneaza mai mult aventurile si nu am vreun motiv sa imi intemeiez o familie, peste 2 ani sigur nu se va schimba.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tryka87):

Doar ti se pare, fiindca ai erectii si crezi ca-i suficeint sa intertii o partida sexuala, dar iti garantez ca nu ai cum s afii pregatit fizic de asa ceva, fiindca este mult ami compelx de cat iti imaginezi.
Bieniteles ca te vei schimba mult si in 2 ani si peste 10 ani, si atunci vei rade de naivitatea de azi, a copilasului din tine, care nu stii mai nimic, dar ai doar impresia ca stii.
La 15 ani degeaba te pasoneaza aventurile, daca legal esti considerat un copil mic, minor, incapabil sa decida singur si esti inca sub tutea parinteasca.
De aceea nu este permis nici sexul la varsta asta, fiindca nu poti fi responsabil pentru un posibil accidnet la varsta asta, fiindca tu insuti esti copil si nu ai inca capaciytatea sa discerni binele de rau, sau sa castigi bani multi, ca s apoti s acresti un copi, aparut dintr-un asemeena accidnet.
Acesta este motivul pentru care copii sunt in grija si sub supravegherea parinteasca pana la 18 ani, fiindca sunt incapabili mental sa inteleaga ca nu pot sa aiba raspunderea altor fiinte, nu au voie s afaca lucuri interzise care le pot nenorocii viata, fiindca sunt deja destui copii care si-au ratat vaiata si cariera, fiindca au fost nevoiti sa-si abandoneze scoala, sa creasca un bebelus, sa munceasca ca necalificati prin diverse joburi prost platite samd.
Este imposibil ca al 15 nais a fii pregatit de viata sexuala!
Dupa cum spuneam, un cuc in erectie nu inseamna ca esti capabils aintertii un act sexual, dar potis a-ti descoperi sexualitatea, te poti juca cu el, il poti freca si te potie libera de polacere, inveti sa-l speli ZILNIC cu apa si sapun, sa elimini toata sperma care se usuca in pliurile lui, fiindca se formeaza smegma, care irita organul si are un miros extrem de urat.

| tryka87 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu de ce ai impresia ca copii sunt naivi.

O data ce esti capabil sa intelegi corect consecintele, riscurile unui lucru se poate spune ca deja discerni binele de rau.
Ai impresia ca copiii fac tot ce le trec prin cap?

Legal de restul mesajului, crezi ca sunt asa de prost incat sa imi dau drumu intr-un vagin si sa iasa copilul? Nu ma ia valul chiar asa. Si daca printr-un absurd s-ar intampla, exista avortul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru tryka87):

Fiindca sunt adult si am avut copii d evarsta ta si stiu cum toti copii, ca la 15 ansiroi au impresia ca-s mai destepti de cat sunt in realitate.
Pana si tu aici vad ca esti incapabil sa intelegi ce-ti spun, desi am incercat in cateva randuri sa-ti explic, dar este de vina mintea ta, inca nedezvoltata, sa inteleaga si sa priceeapa ceea ce noi adultii stim si incercam sa va protejam, fiind voi copii sunteti inca incapabili sa intelegeti.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici cat de imatur esti:
Iti dau un singur exemplu, unde spui asa: "am aproape 16 ani!"

In realitate nu exista varsta de "aproape 16 ani" pana in ziua cand ai implinit 16 ani, pana atunci trebuei sa inveti s ate expeirmi clar si corect, spuand "am 15 ani", asa cum este legal si oficial.
Stiu ca dorinta ta este sa pari mai are decat esti, dar nu ai d ece sa te straduiesti atat, pentru ca adultii stiu cat sunteti de limitati la anisorii astia si cat de putine stiti, de aceea nu sunteti inca capabili sa intelegeti ceea ce incercam sa va explicam, fiindca creierasul vostru nu este inca prea dezvoltat.

Bucura-te inca de copilarie si traieste-o, ca nu se mai intoarce si este atat de frumos si placut sa fii copil si sa nu ai griji...

| sierra1 a răspuns:

Da, e ok sa fie doar o relatie de tip "prieteni cu beneficii"

| dullcat a răspuns:

Buna.O astfel de relatie e ok intre oameni mai maturi. Cred ca sunt destul de multe lucruri pe care nu prea aveti cum le controla. Apoi, asigura-te macar ca si fata a inteles acest lucru, nu sa te trezesti apoi cu declaratii de dragoste.Nu ai specificat ea ce varsta are? Si cel mai important, folositi protectie.

| tryka87 explică (pentru dullcat):

Nu cred ca intre oamenii maturi e mai ok, ei cauta casatorie, copii, nu aventuri...

A inteles, suntem ambii de acord, si daca ma trezesc cu declaratii de dragoste, nu ma deranjeaza laughing

Are 17 ani.

| dullcat a răspuns (pentru tryka87):

Si daca va treziti cu sarcina cum va asumati? Sunteti doar niste copii, zau asa. Oamenii maturi au creierul dezvoltat complet, deci inteleg pe deplin consecintele actiunilor lor, au de regula o slujba, au posibilitati sa creasca copilul si asa mai departe.Voi ce aveti? Nimic, doar hormonii care dau pe afara, in rest sunteti sustinuti de parinti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt contra acestor prietenii "cu beneficii", nu le consider morale dar dacă tu și ea v-ați simți ok într-o astfel de ipostază, atunci go ahead!

| tryka87 explică (pentru anonim_4396):

Da... depinde de varsta.
Noi sutem tineri, eu am aproape 16 ani si ea 17, nu vrem relatii serioase inca, doar "distractie". Chiar daca ne placem unii pe altii la nebunie, ne vom intalni doar pentru sex si cateva vorbe ca intre prieteni, nimic mai mult. Dar mai tarziu, peste inca vreo 2 ani, nu m-as supara daca ea ar vrea o relatie serioasa cu mine.

| Amiraa355 a răspuns:

Psihic nu este tocmai ok pentru o vârstă ca asta