| Ryoo a întrebat:

Salut TPU. Scuzați categoria!

Ce anime de genul Yuri știț?... in afară de "Kannazuki No Miko" că l-am văzut chiar dacă finalul este trist.

Stiți când v-a apărea al 2-lea sezon din "Kannazuki No Miko"?

Și ca gen Romance ce anime imi recomandați?

Dau fundă! :* :*

2 răspunsuri:
| Chupulix a răspuns:

Te poti uita la Nana, chiar e foarte fain. Nu e yuri, dar au o scena cand se saruta Nana si Hachiko. Alt anime frumos a fost Vampire Knight. E cu incest, asa. smug Cat despre yuri... hmm... parca kampfer era putin.

| Filip_Danut_1994 a răspuns:

Uita-te la Hotarubi no Mori E.E un film anime de 40 de minute, dar merita.
Ca si anime-uri, hm, mai incearca:
Inu X Boku SS
-e vorba despre o tipa(nu chiar normala) care dintr-o anumita cauza(pe care o s-o afli daca te uiti) se purta cam urat cu cei din jur.Provenea dintr-o familie importanta, era logodita cu un tip caruia nu prea ii pasa de ea, dar cu care coresponda mai mereu prin scrisori cand era mica. Faza e ca nu el ii scria ei scrisori, ci altcineva...pe care il recunoaste mai tarziu si de care s-a indragostit.

Kimi ni todoke
-povestea clasica in care tipul popular se indragosteste de tipa retrasa.etc.

Sukkite Ii Na Yo
-aceeasi poveste clasica

Guilty Crown
- asta are si ceva supranatural.Shu e personajul principal, a carui viata se schimba complet cand descopera ca are o putere rara. Extrage voizi din inimile oamenilor.
Voizi sunt manifestari ale inimii oamenilor.Intalneste o tipa, Inori...

Uta no Prince-sama
-harem.O tipa intra la un liceu de muzica, visul ei fiind sa devina compozitoare.Intalneste cativa tipi care o plac, compune pentru ei...

Toradora
-un tip cu o fata inspaimantatoare(dar care nu era violent) intalneste o tipa cu chip dragut(dar violenta). Initial vor sa se ajute unul pe altul sa se cupleze, dar ajung sa se indragosteasca unul de celalalt.

Ouran High School Host Club
-o tipa cu o stare materiala acceptabila e admisa la un liceu plin cu pusti bogati.E fain.