| Iulyyyyy a întrebat:

Sunt 9 pe site si tot ce am facut a fost sa pun o intrebare deci luati-ma usor plz :(. Daca aveti timp si chef sa o cititi va invit :

http://www.TPU.ro/......ina-1.html

Oke, acu despre intrebare.Deci sunt de ceva timp cu prietenul meu(aman2 avem 13 ani si sunt intr-o perioada proasta.Vedeti asta e prima mea relatie din totdeauna si nu prea stiu daca ce fac e bine sau nu.Ideea e ca am invatat ca pot avea incredere in el si imi place sa fim 1 cuplu.Noi am fost prieteni buni de f mult timp. Dar acum...

Azi am fost pe la el pe acasa, ii cunosc parinti, dar ei nu stiu ca suntem impreuna. Oricum nu era nimeni acasa si a zis ca face un senvish pentru frasu mai mik, ca el ii pregateste paketu pentru scoala.Asa in timpul asta in care il facea am fost curioasa si am intrat in camera lui.Am vazut ca in caiet avea niste biletele care si le trimetea intr-o zi in ora(noi stam in aceeasi banca, dar ii respect intimitatea chiar daca vb in ora cu 1 coleg)

Deci de curioasa ce sunt, l-eam citit. Ce sa vezi :((. Vorbea cu o fata si 1 baiat.Prima oara vorbea cu baiatu despr scl etc etc, dupa baiatu a intrebat daca ii place cu adevarat de mine. El a raspuns nu si ca sta doar la misto :((. Dupa cand intra fata in discutie face ca dc faci asta si kesti. El raspunde k ii place de ea si a vrut sa o faca invidioasa, dupa ea intreaba daca vrea sa fie impreuna, SI EL RASPUNDE CA VREA =((:((:((:((=((. Deci dupa ce am citit imi venea sa plang.Credeam ca a fost doar asa aranjat da nu era scrisu lui, deci sigur aia au scris.Am izbucnit in plans.Si-a dat seama si a venit langa mine m-a calmat si dupa i-am aratat biletelele. El face ca dc te-ai uitat? Asa miloaga esti?

Nu inteleg TPU.Chiar imi placea de el.NU vreau sa ma despart de el.In fine am plecat dupa acasa, i-am dat ignor pe mess.Noi inca suntem in aceeasi banca si luni nu pot sa dau ochii cu el. Faza e ca eu il plac f mult, dc prima relatie a fost 1 esec? Pentru ce mi s-a intamplat mie asta?

O parte din mine l-ar injura non-stop, alta parte ar cadea la el in brate. Ce sa fac TPU?

Răspuns Câştigător
| Barblaster a răspuns:

Nasol rau.Nu inteleg cum dracu te-a placut asa rau incat sa-si piarda capu, iar acu te lasa asa de usor.Cred ca e o situatie foarte...Confuza...Totusi pot spune ca in locul tau l-asi lasa.Nu merita.Sau poate, e doar o farsa, ceea ce sper sa fie, pentru ca nu imi vine sa cred.Sunt doar 40% sigur ca este o farsa, deoarece a trecut prin multe sa fie cu tine.Si creeedemaaa, la viata mea am primit multe farse, multe batai de joc(o data m-a pacalit unu ca prietena e insarcinata si am suspinat 3 saptamana). Deci e ff posibil sa fie doar 1 farsa.Insa, daca nu este, te ovationez sa il parasesti, nu e vrednic de tine, in general.Caci imi dau seama ca esti o fata constiincioasa si care nu lasa un baiat degeaba.Rar se mai gasesc lucruri asa pure in romania.Mult noroc(am scris cu r mic intentionat)

| Iulyyyyy explică (pentru Barblaster):

Sper sa fie ca tine.

6 răspunsuri:
| Swallow a răspuns:

Hii... deci trist sad nu ma asteptam la asa ceva, dupa ce ne-ai povestit prima data sad okay, dar de ce atunci nu l-a deranjat ca a primit 4 dar tu 10, de ce te-a sarutat,de ce a zis ca e mereu gata sa-ti sopteasca daca in final o place pe alta?! confused Ciudat~atunci cind te-a sarutat mai era cineva prin apropierea voastra? v-a vazut cineva? ( de ex. fata aia)? daca da, inseamna ca e adevarat ca totul e o inscenare si sta cu tine la misto,dar daca nu~ nu`nteleg,poate a fost si asta o inscenare,poate a vrut sa te incerce,la ce vei face, le vei citi sau nu, etc. dar pur si simplu sa te sarute si sa-ti zica ca mereu e gata sa mai cistige un 4 pentrutine,nu cred,trebuie sa fie macar ceva. Eu zic sa astepti ziua de luni,si sa-i observi comportamentul fata de tine, fata de tipa aia; si poate sa-i ceri scuze ca ai umblat prin lucrurile lui ( credem ca el acum se simte la fel nu prea bine din cauza asta si un mic "sorry" cred ca i`ar prinde bine),dar nimic mai mult, ignora`l putins i incearca cit mai rar sa vorbesti cu el ( sa vada ca esti suparata),si atunci va incerca sa vorbeasca cut ine iar tu sa-i zici " de ce mai vorbesti cu mine da vreai sa fii cu aia? n`ai idee ce aiurea ma simt caci sunt alaturi de o persoana pe care o iubesc,dar acea persoana face misto de mine. Daca doresti poti sa pleci,eu nu te tin,nu pot sta in calea fericirii si nu pot sta in calea voastra. " Dupa ce`i zici tot asta~ atunci urmeaza explicatia lui si reactia sa~ doar dupa asta poti sa iti dai seama clar ce e cu toate incurcaturile astea si biletele astea worried. Imi pare rau,sincer,dar sper ca asta sa fie doar un test,sau doar un cosmar,doar o iluzie si ca in realitate sa nu fie adevarat worried Deci ia miercuri~marti cind el va incepe primul vorba cu tine si vorbeste cu el,dupa aia va fi clar. Bye` si succes :* love struck si spera ca totul va fi bine, speranta moare ultima, bye :* love struck big hug

| Iulyyyyy explică (pentru Swallow):

Nimeni nu nea vazut, mi-am cerut scuze dupa ce au plecat colegi.Eram doar noi 2.Atata timp degeabacrying.

| Ionela78 a răspuns:

Iti dai seama ca nu aveai sa fii cu el vesnic nu? Nu va casatoresti si asa. daca nu era scrisul lui de ce te-ai mai complicat? incearca sa uiti de el.si traieste-ti fata copilaria! o sa ai timp de iubiti toata viata.incearca sa ai amici si sa te distrez cu ei sa radeti, sau asa nu sa stai numai cu ochii pe el.pentru ca,daca gabdesti, o sa iti pierzi prietenii pentru ca o sa ii acorzi numai lui atentia. vrei sa iti pierzi prietenii si apoi oricum il pierzi si pe el? sau sa ramai cu prietenii si cu el ca amic.P.S:relatiile cu colegii de clasa sunt cele mai naspa, deoarece tot timpul o sa existe un "razboi"la invatatura.

| XxAndreiMasterxX a răspuns:

Daca asi fi fata si asi fi in locul tau iasi fi f. una de iar fi sarit si mucii pe nas si pe gura si apoi i-as mai da si niste picioare in co***le alea de sa nu mai faca in viata lui cv de genu asta. P.S : Astept sa revii cu intrebare daca a fost adevarat sau nu.

| TiperT1990 a răspuns:

Prima parte a povestii a fost mai frumoasa ca a2asaddar in fine.Eu nu sunt la prima relatie asa ca iti recomand ca sa te desparti de el, pentru ca relatia nu mai are farmec daca nu te place si partenerul(nu poate functiona relatia)