| angel70530 a întrebat:

sunt iarasi eu, vreau sa imi dati o mina de ajutor, stiti cindva cu ceva timp in urma v-am povestit despre relatia mea cu prietenul meu, acum a aparut o alta problema, nu mai am puteri, Parintii mei sunt contra lui, au auzit cum el striga la mine si de la alti oameni au auzit ca el e bolnav de o boala grava, si ca o sa-mi faca ceva ca sa ramin cu el, apoi mama lui ii nebuna de cap asa zice toata lumea,eu nu pot crede, ca parintii mei vreau sa ma desparta,cred lumea dar nu pe mine,eu nu mai am puteri sa lupt imi vine sa dispar de pe pamint,mama imi zice tot timpul sa il lepad dar eu nu pot ca il iubesc, ma doare ca ea nu ma intelege, prin sat la el merge vorba ca eu sunt casatorita si sunt insarcinata, nu stiu cine poate sa scoata aceste vorbe, apoi ieri seara nu am putut rabda si i-am zis lui, ca doar nu e adevarat,el a ramas fara cuvinte, a zis ca o sa gaseasca cine a zis asa ceva, si a zis ca ne intalnim mai departe daca eu voi dori, asa si ni-am inteles, azi toata ziua nu ma suna, mi se pare ca s-a terminat tot, dar el a zis ca va vorbi cu mama mea, off nici nu stiu in ce sa cred, cum sa fac ca la toti sa le convina, de ce parintii nu inteleg copii, va rog mult ajutati-ma ce sa fac mai departe. caci nu am idei cum sa procedes, poate sa vb cu el? despre asta? sau nu? Astept raspuns

1 răspuns:
| blueSky_3324 a răspuns:

Crede-ma ca chiar daca te-ai desparti de acest baiat desi nu-ti doresc, mama ta nu ar fi de acord nici cu urmatorul tau iubit, asa sunt mamele! indiferent cu cine ai fi, ele niciodata nu-s multumite, n-ai ce sa faci in situatia asta, gura lumii oricum vorbeste, si de cele mai multe ori de rau, asa ca nu te mai lua dupa ce spune unul si altul, ca stii doar vorba aia, daca te duci la piata si te iei dupa gura lumii ramai cu sacosa goala, asa ca cel mai bine este sa-ti vezi tu de relatia asta, sa-i lasi sa vb ca nu te ajuta cu nimic daca iti faci "sange rau"