| AlinDuma2001 a întrebat:

sunt in clasa a 8 a si sunt destul de sigur ca o fata de la mine din clasa ma place dar nu stiu cum sa fac primul pas, are cineva vreo idee?

Răspuns Câştigător
| valeria18 a răspuns:

Pur si simplu apropie te de ea cand nu este nime prin preajma zii ceva de genul,, buna, cum merg treburile la tine,, si printre altele spune-i ca e simpatica si tear face placere daca ar esi cu tine la o plimbare sau ceva de genul

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a o saluta de fiecare data cand o intalnesti si dupa 2-3 zile sa intrii in vorba cu ea, intreband-o ce mai face, ce ore are samd.

| corbulalbrosu a răspuns:

O abordezi in mod direct si ii spui ca tu stii sa citesti in palma si daca vrea ii poti citi ce scrie si in ale ei. Daca accepta ii prinzi palmele ei in palmele tale, te uiti in ochii ei si ii "reciti" fara ocolisuri toate sentimentele resimtite de tine fata de persoana sa, ii poti spune ca ai remarcat-o, ca iti place de ea si fiindca scrie ca si ea te place ai dori sa deveniti prieteni. In functie de raspunsul primit si daca acesta este unul favorabil ar urma sa-i propui/sau sa o inviti la cate o plimbare in 2, iar in caz contrar, al unui refuz cel mai indicat ar fi sa o uiti definitiv si cat mai rapid. Nu trebuie nimic altceva, poate doar putin curaj, si incredere in tine. Incearca deoarece doar asa poti castiga. Succes!

| 1234BLAZER1234 a răspuns:

Pur și simplu îi poți spune în față sau îi poți da mesaj pe Facebook/mess sau alte site-uri de socializare. Încearcă să zâmbești cât mai mult la ea.
Succes

| Chinezul112 a răspuns:

Bag-o in seama si da-i mesaj pe Facebook si scote-o afara