| Solitude15 a întrebat:

sunt intro dispozitzie proasta ma simt inexistenta deci veti avea cam mult de citit dar asta e singurul mod in care imi pot descarca tot ce am pe suflet
Totul a inceput acum un an si 2 luni ne-am cunoscut linga un magazin el merea grabit ca si mine nu vedeam nimic in jur si el a varsat cafeaua sa peste rochia mea am inceput a discuta a facut schimb de telefoane si am inceput sa ne vedem in fiecare zi era totul parca o poveste da anume parca o poveste da anume "parca"[entru ca peste 2 luni adica in august 2013 a avut loc intre noi prima cearta din cauza unui fleac el trebuia sa plece in Germania si creadea ca eu nu il voi ashtepta cu toate ca eu il iubesc apoi totul sa aranjat a plecat ne sunam regulat vorbeam mult la telefon si pe skype la fel apoi in ianuarie 2014 iar ne-am certat el nushtiu de unde a luat-o ca nu ne potrivim ca avem gusturi diferite si a spus ca trebuie sa ne desparti mi-am inchis telefonul si m-am dus in parc la locul nostru am plins in ziua aceia ft mult mama shtia ca am prieten dar nu i-am facut cunostintza cu el a trecut 1 luna si jumatate in februarie 2014 m-a sunat iar eu am raspuns shia cerust scuze de mii de ori a spus ca nu se va mai repeta iar in aprilie i-am ne-am certat dar la iertat din nou fiindca il iubesc si...
apoi sau linishtit apele in iulie 2014 i-am facut cunostintza mamei cu iubitul meu nu i-a placut ca e asa si e asa si nu stiu ce ciripea mama acolo eu nu o auzeam i-am spus lui si el a spus ca trebuie sa ne despartim s-a intors si a plecat iar eu am ramas nemishcata trista si inexistenta e deja august iar eu nu imi pot reveni ieri m-a sunat si si-a cerut iertare mi-a propus sa ne intalnim din nou nu stiu ce sa-i raspund eu inca il iubesc
va cer sfatul stiu ca doar eu pot lua decizia finala dar eu chiar il iubesc nu pot trai fara el el e viata mea ce sa fac nu am
idei deloc ofer funda + vot. multumesc celor care au citit

Răspuns Câştigător
| Mihailescuioana29 a răspuns:

Eu chiar te cred ca il iubesti, dar el nu prea pare sa fie pentru tine. Adica nu cred ca merita sa fii batjocorita, el se desparte de tine cand vrea pentru ca stie ca se poate intoarce cand vrea. Eu spun sa ai o dicutie face to face, da o discutie foarte serioasa din care tu sa deduci daca te iubeste sau nu. Daca tu chiar crezi ca tine la tine mai da-i o sansa, dar nu uita trebuie sa fie ultima. In caz ca se intampla iarasi ceva de genu, chiar nu are rost. Stiu ca suferi si eu am trecut prin asta si nu pot sa iti spun"lasa, o sa fie bine" fiindca stiu ca aceste cuvinte nu iti sunt de folos, dar totusi daca se mai repeta nu merita. Poate chiar meriti ceva mai bun. Multa bafta!

8 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

O sa fiu rău si o sa vin sa îți stric planurile. Nu il iubești, si nici el pe tine cel puțin nu cu adevărat. Relația voastră a fost plina de certuri si despărțiri. Asemeni multor persoane ești aproape "obsedata" de a il tine lângă tine. Nu o sa meargă, pentru simplu fapt ca nu va potriviți. Cu cat înțelegi asta mai repede cu atât mai bine. Stai si suferi ca fraiera pentru ce anume? Chiar ma oftic când aud care o poveste de genul. Mama ta știe bine de ce nu il place. E o tâmpenie sa mergi mai departe si știi si tu asta foarte bine, desi pun pariu ca ai scris aici in speranță ca cineva îți v-a zice sa il ierți ca o sa fie bine. Eu nu o sa spun asta chiar daca o sa ma înjuri. Lasa-l si mergi mai departe, o sa găsești un alt băiat. Nu zic ca el e răusau nu e bun.dar pur si simplu nu merge. Daca mai stai ddupă el o sa regreți mai târziu. Nu merita absolut nimeni din lumea asta așa ceva. Nu ești fericita...nucai fost niciodată( o sa zici tu ca de fapt ai fost..si ai fi dava nu stiu ce s-ar iîntâmpla) dar nu e așa...ai suferit ca fraiera un an si ceva happy

| bogz a răspuns:

Esti proasta si el e un dobitoc, tu ca l-ai iertat de atat de multe ori si la fel de multe ori te-a facut sa suferi si el pentru ca s-a despartit de tine si nu stie ce vrea.LASA-L ca e un bou.

| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te opreste sa-l iubesti in continuare. Este dreptul tau.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt esti doar dependenta de el. Ca e el sau altul nu prea are importanta pentru tine atata timp cat e cineva dar cum prin zona nu e altcineva te tot agati de el si-ti faci sperante aiurea cu scuzele alea ale lui.

V-ati certat si impacat de 1000 de ori si asta arata clar ca nu o sa mearga si doar iti faci rau. Cand doi oameni se iubesc cu adevarat nu se despart la primele probleme ci incearca sa gaseasca rezolvare impreuna, daca nu din prima din cauza impulsivitatii macar cand se linistesc.

Schimba-ti numarul si nu mai vorbi cu el, rupe orice legatura si mergi inainte.

| AndyLavy a răspuns:

Sunteti niste copii, si astea sunt copilarii. asteapta sa mai cresti si sa ai o relatie serioasa. uita.l pe amicul tau si vezi.ti de altele acum, toate la timpul lor. sunt altii care se despart dupa 10 ani si nu mai mor...si tu dupa un an si ceva...in care este impropriu spus ca ati fost impreuna din cate am c itit. in fine, cu timpul o sa.ti treaca, trebuie doar sa vrei si tu asta.

| Floricikmov a răspuns:

Parerea mea este ca el nu prea stie sa faca diferenta intre o mica suparare si o cearta. El inloc sa se superes i sa continue relatia pune punct si iti spune ca trebuie sa va despartiti. Daca tu ai spus ca-l iubesti cred ca ar trebui sa te impaci cu el. Poate ca s-a suparat ultima data pentru ca mama ta nu-l placea si de aceea a crezut ca este mai bine asa. Mi se pare si un pic nesigur baiatul pentru ca de fiecare data cand se supara sau nu ii convine ceva el pune punct relatiei in loc sa vorbeasca cu tine si sa iti spuna cel supara sau il deranjeaza. Daca chiar il iubesti impacate cu el poate a gandit la nervi si de aceea s-au intamplat toate astea. Mult succes! Si o zi frumoasa.

| milkaCappuccinca a răspuns:

Oamenii pur si simplu se incapatineaza sa se opreasca la lucrurile cu care s-au deprins, care le sunt disponibile, dar de ce sa nu cauti ceva mai bun? Pe cineva care sa te faca fericita si sa nu caute mereu motive de cearta si la o simpla suparare sa puna stop relatiei si sa plece fara sa ii pese cit de tare suferi, pentru ca apoi sa se intoarca si sa ceara scuze, iar in ceva vreme sa se repede istoria. Sfatul meu este sa pui capat suferintelor, pentru ca mai devreme sau mai tirziu poate tot va ve-ti desparti si va durea mai tare. Totul depinde de tine, si cind spun totul este vorba despre starea ta de spirit, despre viata ta. Uita-te cum ai ajuns din cauza lui... Trista si nehotarita. Crezi ca merita? Daca merita nu te afcea sa te simti asa. La un moment dat iubirea trece si ramine deprinderea. Dar sunt cazuri si cind iubesti, nici nu zic nimic... Totusi, viata si fericirea ta sunt mai importante decit schimbarile lui de stari. Apreciaza-te! Nu te lasa influientata de niste sentimente atunci cind nu e cazul.