| Serban_Albu_1994 a întrebat:

Trec printr-o faza foarte nasoala deoarece la inceputul saptamanei trecute,fata pe care o plac s-a suparat rau de tot pe mine. I-am spus ca o plac, si daca tot o plac sa nu o disper si nici sa disper insa eu am continuat sa-I spun ca o plac, vorbeam cu colegii ei sa-mi puna o pila, desi ea ma rugase sa nu fac asta.Acum m-a sters de la lista de prieteni,nu-mi raspunde la mesaje,cand trec pe langa ea se uita urat la mine,si nici nu ma saluta, ba chiar mi se pare pornita rau pe mine, ea are un iubit care o sa plece, si de asta m-a refuzat dar si ca am fost prea insistent si prea direct si zice ea ca am dat dovada de disperare.Cand vorbeam cu o colega de a ei pe chat I-am zis sa-I transmita din partea mea ca e imatura si razgaiata.Stiu,eu am gresit, dar acum cum indrept lucrurile, ca situatia devine insuportabila si eu vreau sa-i recastig increderea ca in viitor sa incerc sa am o relatie cu ea, please help!

16 răspunsuri:
| Vvistula a răspuns:

Poti sa-ti iei adio, daca ai fost disperat suporta, mai sunt fete.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Vvistula):

Nu pot face chiar nimic sa ma impac in vreun fel cu ea?

| sofisis a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Tu chiar nu vrei sa pricepi ca fata are prieten si ca te cam ia de prost?
Chiar iti place sa stai presulet?

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Eu vreau momentan sa ma iert6e,nu o relatie.La o relatie se va putea gandi abia atunci cand ma va cunoaste si va considera ca se simte bine in preajma mea.Actualul oricum pleaca si e un pier de vara.M a amenintat pe facebook fara sa I zic nimic, asa de nebun, mi azis ca ma pune la punct

| sofisis a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Pentru ce sa te ierte? Ca nu ai stat cu botul pe labe de cate ori a comandat ea? Mai baiete, da-ti doua palme si revino-ti. O dai in penibil cu fata asta,

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Ma crezi ca nu mai support situatia?

| Serban_Albu_1994 explică (pentru sofisis):

Prietenul ala al ei, am eu grija de el!

| sofisis a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Prietenul ala al ei ar trebui sa aiba el grija de tine, nu TU de el pentru ca EL nu are nici o vina ca tie ti s-au aprins calcaiele dupa prietena lui.
Asta una la mana.
Doi, EA e singura care isi bate joc...si care te face cum are ea chef. Ori e ea prea desteapta, ori tu prea fraier.

| Oana92 a răspuns:

E una sa incerci sa ii atragi atentia si sa o cuceresti. Dar tu o disperi! Ti-a zis fata sa ii dai pace, pai atunci da-i! Asta e, nu te place, nu o poti obliga. Accepta asta si da-i pace!

| Serban_Albu_1994 explică (pentru Oana92):

Daca nu ma place, o pot cuceri, nu e nimic pierdut.

| MidnightR a răspuns:

Tu esti cel imatur si razgaiat.Stiai ca are prieten si te-ai bagat ca mata fara sa stii macar daca simte ceva pentru tine.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru MidnightR):

Normal ca nu place, deoarece a zis ca daca m ar fi cunoscut mai bine era altceva, dar asa nu vorbisem cu ea de vreo 2 3 ori.zi mi si mie ce sa fac in afara de imi lua gandul de la ea.ideei!

| MidnightR a răspuns (pentru Serban_Albu_1994):

Chiar crezi ca mai poti face ceva acum? Plus ca nu a afirmat niciodata ca s-ar fi indragostit de tine, pur si simplu a spus ca ar fi fost altceva, poate ati fi ajuns prieteni.

| Serban_Albu_1994 explică (pentru MidnightR):

Am intrebat o si a spus ca m ar fi placut, si ca o sa imi dea o sdansa, dar sa nu o disper si, am incalcat aceasta conditie.Sa ma duc sa I cer scuze, e vecina mea si mi e rusine sa mai dau de ea

| Serban_Albu_1994 explică:

B a la m a amenintat, eu nu I am zis miik, ce as putea sa I fac, m a pacalit cu o poza cu fiul lui David Beckham, chiar ca sunt penibil

| Dragosel_Dragos_1995 a răspuns:

Gaseteti alta prietena, asta. s-a dus.
Crede-ma!