| iKaiju a întrebat:

vi se pare normal ca la 13 ani sa nu fi avut pana acum primul sarut? Mie de obicei cand imi place de o fata nu-i spun nimic pentru ca mi se parea o pierdere de timp sa ai o iubita, dar de ceva timp ma simt singur, fiind singur la parinti si parintii mei sunt mereu plecati la munca, ce credeti ca as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Și eu am avut la 15 primul sărut. O sa îl ai frate. Întra în vorba cu fetele și joaca un mic joc și poate obti un sărut.

Răspuns Apreciat de Editori
| Octavian81 a răspuns:

Ciao!
In primul rand varsta de 13 ani nu e varsta pentru primul sarut. Hai sa zicem ca poate 16-17, in perioada liceului. La 13 ani esti doar un copilandru.
Ai face bine sa pui mana sa citesti, orice, in special ce ar trebui pentru scoala sa iti formezi un vocabular si sa inveti pentru scoala, pentru tine sa te dezvolti.
Lasa indragosteala, sarutarile si restul pe mai tarziu!

| alecs13alecss a răspuns (pentru Octavian81):

Ai o gandire...

| Octavian81 a răspuns (pentru alecs13alecss):

Copilandrii astia de 13ani, carora le zburda hormonii, vor fi parintii de 14 ani. Ti se pare normal, asta.
Eu la 13 ani, nu ma aveam gandul la asta.
Apropo, tu cati ani ai? Eu am 39, si crede-ma, stiu ce vorbesc.

| iKaiju explică (pentru Octavian81):

Ba frate mai bine nu mai spunea i nimic, eu spun ca ma simt singur si tu zici ca e din cauza la hormonii, eu vreau o fata ca sa pot sa iau pe cineva in brate cand sunt suparat nu ma refeream la nimic intr-un mod sexual.

| Octavian81 a răspuns (pentru iKaiju):

Fetele se iau in brate, dupa ce ai cu ce sa le aburesti, inainte. Abureala se face cu cuvinte, texte, pretexte. La 13 ani, nu ai asa ceva, pentru ca nu ai vocabular pentru asa ceva, nu stiu daca m-ai inteles. Vocabularul se creaza la om prin lectura. Multa lectura! Asa ca baga mare! Lectura placuta!
Pune mana pe carte mai inainte sa pui mana pe o fata, sa o tii in brate.

5 răspunsuri:
| SoareDaniel a răspuns:

Eu fac 28, nu am avut iubita, contact sexual, saruturi sau atingeri! ia-o pe asta

| Stefan2K20 a răspuns:

Nu inteleg de ce ai vrea sa ai iubit/iubita la 13 ani. Toți cu iubiti/iubita la 13 ani sunt penibile. Nu ai vazut e fel de iubire au ei? Iti spun eu daca n-ai văzut. Păi o săptămână stau împreună si apoi se gaseste unu sa spuna,, nu mai vreau sa fiu cu tine" si o vezi/îl vezi dupa cu altul' si tot asa. Frate nu exista,, Te Iubesc" la 13 ani, nu ai cum sa iubesti la vârsta asta. Sentimentul asta e prea puternic pentru vârsta asta! Bafta si multa sanatate!

| BossuldepăBaltă a răspuns:

Îți răspund la întrebare cu o alta: ți se pare normal ca la 19 ani să nu fi avut până acum primul sărut?

| iKaiju explică (pentru BossuldepăBaltă):

Na probabil m-am gandit prea mult si m-am comparat cu prietenii mei care au o gagica noua in fiecare zii.

| frafafafaf a răspuns:

Bro am 14 si nu am obtinut si stai chill dac vrei un sarut de la o fata faqra vreo relatie sau ceva de genu trebuie sa te joci cu ele sa le faci sa razi