| Luk_Luca_1999 a întrebat:

Vreau sa stiu daca sexul oral este periculos (in sensul ca poti lua o boala sau ceva)

Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Bună!
Da, sexul oral poate răspândi bolile cu transmitere sexuală. Sexul oral crește riscul de a contacta o BTS frecventă denumită uretrită negonococică la barbați.
Cauza întâlnită e transmiterea bacteriilor și a virusurilor, atât din exterior cât și din interior.
O primă prevenire este o igienă adecvată.

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca este neprotejat, poti lua absolut orice boli cu transmitere sexuala are partenera. Riscul este mai redus ca la sexul normal, de exemplu, pentru sex oral cu o partenera HIV pozitiva, care nu are absolut nici o rana in gura, riscul barbatului de a lua boala este de doar 9%

| mihai69 a răspuns:

E la fel de periculos (sau nu ) ca orice altă variantă de sex.

| BlyeeetAK47 a răspuns:

Sexul oral cu un partener infectat poartă un anumit risc de infecție cu HIV de asemenea. Fluidul infectat poate ajunge în cavitatea bucală a partenerului. Dacă acesta la rândul lui/ei are răni cât de mici în cavitatea bucală, inclusiv sensibilitate gingivală, virusul poate ajunge în sânge. Dar infecția ca rezultat al sexului oral pare să fie transmisă foarte rar.

| MedionTcO a răspuns:

Da,se pot transmite boli. Indicat este sa aveti o igiena adecvata si sa folositi prezervativele. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru MedionTcO):

Prezervative? Pentru sex oral? Really?

| MedionTcO a răspuns (pentru anonim_4396):

Da.Prezervative pentru sexul oral, nu ai mai auzit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MedionTcO):

Atunci, daca esti ca o enciclopedie deschisa, te rog, lumineaza-ma si pe mine. BTS se transmite in ambele sensuri. Si daca ea face sex oral si daca tu ii faci ei. Cand tu ii faci ei, iti vei pune prezervativ pe limba? Sau i-l asezi ei pe labii, sa stea ca o diafragma? Si de ce cand ti-ar face ea tie sex oral ar vrea sa suga o bucata de cauciuc? Si, te rog, nu ma lua cu prezervativele cu arome de fructe, care sunt o vrajeala ieftina si scopul lor de fapt ar fi altul, nu sa manance ea o salata de fructe seara ca sa nu se ingrase laughing

| Steam321 a răspuns:

Sexul este periculos cu fetele astea "cuminți" în ziua de azi tot mai buna este o frecare a sculei cu mana dreapta