| TiNN2095 a întrebat:

Salut tuturor! Am facut anal cu prietenul meu pentru ca sunt virgina iar acesta s-a terminat in zona dintre anus si vagin. Asta a fost acum o luna aproape. Am citit undeva ca spermatozoizii sunt atrasi de vagin si sunt sanse mari de sarcina. Menstruatia mi-a intarziat cateva zile. Pot ramane insarcinata chiar daca sunt virgina? Sa fac un test de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Poti ramane insarcinata si daca esti virgina dar nu si daca a ejaculat afara, nu ai magnet acolo, sunt persoane cu himen elastic care chiar daca o fac normal nu se rupe himenul, acelea pot ramane gravide, dar in cazul tau cred ca e doar o dereglare daca lucrurile stau cum le-ai prezentat aici

8 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Daca sperma nu a intrat in vagin si nu erai in perioada fertila nu esti insarcinata, poti face testul dupa 4 saptamani de la act. bafta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ta vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

| minrest a răspuns:

Sunt foarte atrasi, norocul e ca nu au picioare, doar cozi pentru inot. Virgina, sa zicem nedeflorata ca e mai cinstit. Pe de alta parte, himenul nu e o bariera pentru spermatozoizi. Buna seara.

| Negoiu a răspuns:

Nu eşti însărcinată! Pe de altă parte faptul că mai ai himen nu înseamnă că mai eşti VIRGINĂ!

| LoseYourMind a răspuns:

Nu esti! Grija pe viitor!

| serginho24 a răspuns:

Salll. prietena mea este curioasa daca te-a durut cand ai facut-o anal?

| TiNN2095 explică:

Da, doare rau daca nu pui lubrifiant.

| niknolte a răspuns:

Cati ani ai? de ce faci doar anal?