| Piticutsss a întrebat:

Salut tuturor! Ma tot chinui sa postez intrebarea si nu pot, nu stiu de ce nu mi se da voie. Vreau sa ma ajutati cu un mesaj, un sfat, cu orice credeti voi ca e bine. Deci, sa va spun : Cunosc un baiat de un an si ceva si imi placea de el de cand l-am cunoscut insa mi-a fost frica sa ii spun ceea ce simt. Pana acum 2 zile cand "mi-am luat inima in dinti" si i-am spus ceea ce simt pentru el. A fost totul frumos : am iesit in oras, iar seara am stat la scara. A 2 a zi dimineata vorbesc cu el la telefon, era totul bine, apoi primesc mesaj de la el in care imi spune : "M-am gandit mai bine si ar fi mai bine sa o terminam acum decat cand o sa fie prea tarziu. Vorbim mai multe mai tarziu." De ieri tot incerc sa iau legatura cu el si nu reusesc, nu imi mai raspunde la telefon, la mesaje, pe net. Nu mai stiu ce sa fac, sunt disperata. Ne-am despartit fara motiv. O fi fost influentat de altcineva [ avem prietenii comuni ], nu stiu ce sa mai cred. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| irrumator30 a răspuns:

Uneori o prietenie e mai bine sa ramana la stadiul de prietenie si sa nu avansez in relatie. Poate exact acest lucru l-a reralizat prietenul tau si a dat inapoi. Uneori e mai bine ca acest lucru sa se intample inainte de a investi sentemente intr-o relatie, pana cand inca nu e "prea tarziu". Lasa ca sunt si alti baieti in preajma si nu trebuie sa ai grija de un aspect: Ce-i al tau, e pus deoparte! So...

3 răspunsuri:
| i86e2 a răspuns:

C'est la vie, va trebui sa treci peste asta, nici nu conteaza care e motivul si probabil nu iti va spune daca nu vrea si pare sa nu vrea. Poate ii place de alta, poate s-a gandit ca nu merita sa fie cu tine, cine stie. Exista nenumarati pești in mare.

| Andreutza184 a răspuns:

Hm...poate a fost cu tine pentru a nu te supara dar si-a dat seama ca tu tii prea mult la el...si daca ai afla ca el de fapt nu te place ai suferii mai mult deccat acum asa ca mai bine a facut-o mai devreme.

| SECRETvip a răspuns:

Ati avut o prietenie frumoasa, iar relatia asta intre voi a distruso... evident i s-a parut mai bine pentru amandoi sa va despartiti si poate pe viitor cand vei avea pe cineva sa se renasca prietenia intre voi..incearca de acum sa il eviti si tu, nu insista cu telefoanele si mesaje, dai timpul necesar sa se gandeasca si el la asta, si sa luati deciziile corecte