| Titu_David_1999 a întrebat:

Salut utilizatorilor, am si eu o problema m-am indrgostit de o persoana nepotrivita(adica na ea este si mai mare cu un an decat mine.) si are si prieten, ne mai alintam din cand in cand cu apelativul pisicut si pufulet. Cum sa fac sa nu mai imi placa de ea si sa nu mai fiu emotionat cand sunt in preajma ei? Si cum sa nu o mai plac?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

O sa ti zic din propria experienta de astfel de sentimente nu poti sa scapi, o sa treaca de sine cu timpul, desi varsta nu e o piedica, ci faptul ca sre iubit, totusi faptul ca te striga "pufulet" e un semn ca e atrasa de tine. Desi nu as sugera sa faci vreo miscare, daca iti acorda atentie inseamna ca relatia cu celalalt tip este pe duca. Tu fi doar atent in preajma ei, si iti garantez ca daca am dreptate in ceva timp o vei avea.

| Titu_David_1999 explică (pentru SG1995):

Mersi mult pentru raspuns

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Fa in asa fel incat sa nu te mai intalnesti cu ea.

| NRazvan a răspuns:

Nu cauta sa o respingi, cauta sa o atragi. Daca nu ca iubita, atrage-o ca pe o prietena. Daca te intelegi bine cu o fata nu e obligatoriu sa fie iubita ta, iti poate fi cea mai buna prietena.

| SG1995 a răspuns (pentru NRazvan):

Asta e un sfat groznic, sincer nu as vrea sa fiu considerat doar un amic de persoana de care sunt indragostit.