| koshmarul a întrebat:

Salut, Va rog, daca nu sunteţi siguri de răspunsul care îl daţi mai bine nu răspundeţi. deci am o problema, am făcut cu o săptămână in urma dragoste cu prietena mea, eu am 18 ani ea are 17, deci am făcut o data fara prezervativ dar nu m-am terminat in ea, apoi neam sărutat am stat in pat vreo zece minute şi s-a urcat pe mine şi am făcuto şi a doua oara, acum mi-e frica sa nu rămas sperma in penis de prima data adică cu zece minute înainte, nu mai stiu ce sa fac de 4 zile nu mai pot manca nimic de abia ma pot tine pe picioare, va rog frumos sa ma ajutaţi, cate şanse sunt sa rămâie însărcinată. va mulţumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| a2dr33ad33a a răspuns:

Da oky are dreptate eu nuh am spus ca nu are dreptatehee hee eu ii spuneam doar sa nu vb la misto si sa nu rade sau se sa bukure de problemele lui pentru ca el a apelat la noi pentru a-l ajuta a-i da un sfat daca nu e capabil decat sa critice si sa jignesca mai bine sa nu scrie. Acum e constient si ""koshmarul"" de ceea ce a facut si da speram ca acest mic incident sa-i fie o lectie de viata pentru viitor.

21 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Posibilitatea de a fii ramas spermatozoizi e ceva gen 50%, adica si da si nu, vezi tu daca i vine apetitul inseamna ca se dezvolta. si intr-un fel sa se urce pe tine, numai e responsabilitatea ta, ea sa suit pe tine.

| IMC90 a răspuns:

*trollface*

hahahaha, ma bucur sadic, asa va trebuie. Sper sa aveti tripletiwinking

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru IMC90):

Dc te bukuri de prb altora? nu vad care-i motivu de bucurie te-ai pus vreun minut in locul lui?

| ionutzul31 a răspuns (pentru IMC90):

Cvadrupleti laughing

| IMC90 a răspuns (pentru a2dr33ad33a):

Eu nu sunt asa cretin incat sa fac sex fara prezervativ.

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru IMC90):

Oky asta ramane la alegerea fiecaruia :& asta nu inseamna ca trebuie sa critici sau sa jignesti e un lucru pe care nu si-l dorea sa se intample da intr-adevar putea fii evitat prin protejare dar asta e a gresit din greseli invata

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru IMC90):

Oky asta ramane la alegerea fiecaruia :& asta nu inseamna ca trebuie sa critici sau sa jignesti e un lucru pe care nu si-l dorea sa se intample da int-adevar putea fii evitat prin protejare dar asta e a gresit din greseli invata

| IMC90 a răspuns (pentru a2dr33ad33a):

Exista programe de educatie sexuala in scoli. Peste tot se promoveaza prezervativul (inclusiv in filme). Daca a facut sex neprotejat nu poate insemna decat ca si-a dorit copii.

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru IMC90):

Nu neaparat unora poate asa le placehee hee

| DNSK a răspuns (pentru a2dr33ad33a):

Zice imc90 cam bine ce zice sa stii! clipele alea de placere pot costa viata unui om! nu t joci k asa-i cool e la moda sau suntem zapaciti! e vb de o viata! o viata de om! daca mama lui l-ar fi avortat acum noi nu mai postam nimic aici! trebuie sa luam partea neagra a lucrurilor in cazuri de astea, e o situatie f serioasa! cat despre pusti, daca scapi prietene, de fiecare data cand o s-o mai faci, t rog gandeste prin ce-ai trecut si foloseste-ti capul de pe umeri sa nu mai traiesti groaza asta inca o data

| IMC90 a răspuns (pentru a2dr33ad33a):

Daca asa le place, isi asuma consecintele.

| larissuka a răspuns (pentru IMC90):

laughing) Foarte amuzant!

| DNSK a răspuns (pentru a2dr33ad33a):

Da corect! dar erai prea cu gura pe el si nu m-am putut abtinethinking e egalitate la voturi intre tine si imc90! respect pentru amand2.

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru DNSK):

Okyokyhee hee:*

| a2dr33ad33a a răspuns (pentru DNSK):

Da oky are dreptate eu nuh am spus ca nu are dreptatehee hee eu ii spuneam doar sa nu vb la misto si sa nu rade sau se sa bukure de problemele lui pentru ca el a apelat la noi pentru a-l ajuta a-i da un sfat daca nu e capabil decat sa critice si sa jignesca mai bine sa nu scrie. Acum e constient si ""koshmarul"" de ceea ce a facut si da speram ca acest mic incident sa-i fie o lectie de viata pentru viitor.

| Juliiee a răspuns:

Primele semne care indică şi ele o sarcină: greţuri matinale, vărsături, tensiune în sâni cu schimbarea culorii mamelonului, somnolenţă, nervozitate, sensibilitate crescută la unele mirosuri, poftă de mâncare sau nu, si cel mai important daca trebuia sa-i vina cicluc menstrual si nu a venit, etc. Cel mai bine pentru voi este sa faca un test de sarcina, ca sa puteti sta linistiti. Pa-pahappy

| BoGhDaN a răspuns:

Nu e nimic grav relax relax amice. Bine ar fi pentru prietena ta sa viziteze un ginecolog la un control. Bafta

| antoantonia a răspuns:

Eu cred ca e mai bine sa ia contraceptive. asa sigur nu va mai fi vreo problemahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,exista sanse, deoarece urme de sperma puteau sa ramana pe penisul tau urme de sperma care contineau spermatozoizi, dar nu este foarte posibil ca acei spermatozoizi sa fie suficient de puternici incat sa reuseasca ea sa ramana gravida.Pentru ca au fost in contact cu aerul 10 minute.Dar totusi nu excludeti aceasta posibilitatea,trebuia sa te fii spalat bine inainte, si e un avertisment ca mai bine folositi prezervativ, e mai sigur.Ar trebui sa faca un test de sarcina dupa o saptamana si ceva, sa vada daca s-a intamplat ceva.Sanse sunt, dar nu mari, depinde de cat de puternice au fost spermatozoizii sau daca au mai ramas.

| Dontsmile a răspuns:

Daca nu ai eliminat toata sperma si a mai ramas, este foarte posibil ca ea sa ramana insarcinata.

| alexandraCC a răspuns:

Stai linistit! Spermatozoizii mor imediat daca nu se afla unde trebuie! Mi s`a intamplat si mie de cateva ori, dar nu am ramas insarcinata. A doua oara ai terminat?

| Andylarion a răspuns:

Depinde cind a avut ciclu prietena ta :p apoi stai linistit ca ai sa ramii tu insarcinat inlocul prietenii tale, fii sigur totul va fi ok numai ca numai repeta asa ce happy sterge bombonica inainte de sex