| Ellk3 a întrebat:

Salut, vreau sa vad parerea voastra, nu vreau sa-mi spuneti ca sunt nebun, sunt destul de normal, si ce voi spune acum, e pur si simplu adevarat. Doar ca nu stiu daca e normal si posibil asa ceva. Deci, nu stiu sincer cum sa incepbig grin. Va spun ca eu simt ca sunt pregatit pentru asa ceva si as vrea parerea voastra. Deci sunt cu prietena mea de 7 Luni de zile, si in timp de 7 Luni acestea am inceput s-o iubesc atat de tare in cat nu ma intereseaza alte fete, pur si simplu nu exista altele pentru mine, stiu, acus as spuneti ca mai exista fete si ca bla-bla-bla. Recunosc, m-am intalnit cu mai multe fete, am fost si 3 luni si le-am iubit. Si mi-a trecut c-am greu. Ca nici pe una n-am vrut s-o folosesc chiar si daca am avut relatii cu unele! Dar hai sa nu ma abat de la tema))
Deci, cum spuneam iubesc o fata, fata are 15 ani degraba 16 in aprilie. Deci, nu stiu ce sa fac. Dar nu vreau s-o perd. Pur si simplu atat de tare m-am indragostit poate cineva a trecut prin asta, dar o iubesc si atat. Chiar si daca imi greseste o ert pentru ca tin la ea si o iubesc. Si ideea e ca, vreau de 14 februarie sa O CER IN CASATORIEda, am zis in casatorie :look:. Deci, da, e prea banal happy. Stiuu, dar e unica solutie sa fiu tot timpul cu ea. Si stiu ca si ia tine la mine, dar ma tem sa nu o perd. Voi ce credeti? Am scris aici ca e Cumunitate pentru baieti. Vreau ceva idei, si sincere va rog. Ps: eu am 17 ani big grin si ia nu stie ce vreau eu, cred ca cand am sa-i spun nu stiu ce va face laughing). Deci, de mai inainte cu vreo 4 zile i*am facut cunostinta cu parintii mei, am dus-o acasa la mine. Dar nu cu gandul ca vreau sa o cer in casatorie big grin. Pur si simplu am fost acasa la o zi de nastere a fratelui mai mare. Si am fost cu ea. Pareri va rog frumoss? )
Scuze de greseli, stiu ca am multe) Nu vreau nunta, familie etc. Acum, vreau doar sa fiu sigur ca ea amea, inteleg ca-s mic poate inca si nu stiu ce fac, dar daca sunteti mai mari, dati*mi cateva idei sa fiu cu ea tot timpul voi siti mai multe, ca ati trecut poate prin asta. Merci + !

Răspuns Câştigător
| shadow72 a răspuns:

O sperii daca o ceri in casatorie. poti face in schimb ceva mai finut:iei frumos un inel si ii ceri sa se logodeasca cu tine...
sincer asta e si planul meu peste ceva timp
app prietena ta e nascuta pe aceeasi data cu mine... tare

11 răspunsuri:
| Alexandru0007 a răspuns:

Tinere,inainte de toate stii cumva ce implica o casatorie? ai idee ce e aia? puteti fi impreuna si fara sa o faci pe grozavul.sunt sigur ca te va aprecia asa cum esti tu, nu e nevoie sa te dai peste cap.bafta

| neutrino a răspuns:

Nu esti nebun, esti normal, esti un tanar necopt, esti real. Majortatea am trecut prin aceeasta faza a adolescentei, foarte putini ( asta ca sa nu zic unul, doi) insa ne-am casatorit atunci cand am crezut ca iubim si ca ne-a pus Dumnezeu mana pe cap. Fata aceea insa, fata tineretii noastre, mereu va fi in inima noastra.

| sofisis a răspuns:

Este o obsesie chestia asta la tine. Cum adica singura varianta sa fie mereu a ta este sa o ceri de sotie?
Tu te auzi?
1. Poate sa spuna NU
2. Poate sa spuna da doar asa de emotie si de dragul tau si al momentului
3. Poate foarte bine sa accepte, sa va casatoriti intr-un an si sa divortati in 2-3 ani dupa (desi e mult - nu va dau atata)

Mai pe scurt : este o tampenie cat casa si sincer nu este o varianta pentru nimic.
Casatoria nu se face pentru a lega de tine o persoana.
Casatoria este o intelegere intre doi oameni ca vor sa imparta bucuriile si tristetile si ca vor incerca sa ramana unul langa altul....ca vor reusi sau nu, asta e cu totul alta poveste.

| Dariusuu a răspuns:

Nu te grăbii să faci asta, anii ăştia frumoşi nu ţi mai dă nimeni niciodată!

Iubeşte cât poţi tu fără să ţii cont de nimic, mă bucur să văd că mai există iubire dar nu te grăbi. Încearcă să te pui şi în locul fetei.

Cu bine.

| unknøwn a răspuns:

Asta nu-i iubire. E dependenţă.
În iubirea adevărată, nonposesivă, necondiţionată şi exuberantă eşti pregătit să o pierzi în orice secundă, fără să îţi faci griji pe tema asta.

| mady13 a răspuns (pentru unknøwn):

Asta e doar o definitie de pe internet. Iubirea nu e un lucru palpabil pe care esti gata sa-l pierzi!

| unknøwn a răspuns (pentru mady13):

Telenovele.

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Greu de raspuns copiilor care se cred majori (in posibilitatea de a se intretine singuri) in dragostea lor. Timpul le poate rezolva pe toate mai tarziu.Samanta dragostei e prea verde.

| 78buc a răspuns:

Nu e necesar sa va casatoriti,chiar nu te sfatui,o sa nimeriti in niste situatii rele,sunteti prea mici,mai bine daca asa tare vrei sa fii cu ea,locuiti pur si simplu impreuna, inchiriati ceva daca nu aveti bani pentru ceva propriu, dar chiar si asa, e devreme,, din ce ve-ti trai voi? din banii parintilor? trebuie sa te gindesti inainte de a face ceva

| emerik4444 a răspuns:

Nu o cere o sa faci o prostie foarte mare ca daca o ceri poate sa te refuze sau sa te creada nebun si sa nu mai vb cu tine deci mai bine ramai tu si gata. funda?

| LoveCriss1996 a răspuns:

Sfat: Cand o sa impliniti un an de relatie posi sa o ceri sa fie logodnica ta... Demonstreazai ca o iubesti. Una este sa spui ca iubesti o persoana si alta sa demonstrezi.
Eu cred ca si ea simte acelasi lucrul pentru tine pentru ca de cele mai multe ori aceste chestii se transmit.

Mult succes!