| raduking a întrebat:

Vreau si eu sa stiu parerea voastra despre "cuplurile" de 12-13-14.Pt mine reprezinta o fita (in cele mai multe cazuri). Mai peste tot vad copii chiar de 10 ani care se saruta si uni care chiar se lauda ca nu mai sunt virgini. Vreau sa aud parerea voastra.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
| anka89 a răspuns:

Eu zic ca atat atat timp cat ii vorba doar de sarut,de fapt ce sarut ca nici nu cred ca stiu cum se face si daca ii pui sa explice nu stiu cum sa o faca,sa zicem ca ii vorba de o idila ca intre copii.Din cate vad eu de cand s-a inceput scoala aceste varste au cele mai multe intrebari despre dragoste, sex, iubiri, saruturi etc.Nu as zice ca ii fita as zice ca ii prostie, din moment ce se gandesc cei doi cu varste cuprinse intre 12-14 ani cum sa faca sex si habar nu au.Ce fel de experienta ar putea sa aiba pentru a face acest pas? din pacate numai la asta le sta capul si nimic mai mult.Am pus si eu o astfel de intrebare si mi s-a raspus cam naspa, si cred ca din cauza, ca numai copii mi-au raspuns.Si nu cred ca sunt de vina tot timpul parintii,deoarece nu pot sa fie in continuu cu ochii pe ei,si sti cum e, daca nu ii lasa pe afara au probleme, daca ii lasa au diverse probleme.Din moment ce s-a umplut lumea de mame la 12-13-14 iti cam dai seama ce se intampla in jurul nostru.Imi aduc aminte la anii aia, adica in urma cu vreo 10 ani, parca nu eram asa sau eu nu eram asa, la 12 ani eu ma jucam inca cu papusi, nici macar cu o prietena de aceeasi varsta nu vorbeam de sex, de parca nu exista acel cuvant in vocabularul nostru.Ora mea de intrat in casa era 21:00, nici un minut mai mult, si in clasa a9-a aveam voie pana la 23:00. Daca mergi azi prin baruri(unde li se da voie) ii vezi pe toti copii astia beti pisati si pisate sau se gadesc sa faca un chef doar pentru a bea pana se fac scanduri si ajung in coma la spital.
As avea mai multe de zis dar te plicti sa citesti. POOOP

| ionutzul31 a răspuns:

Mie unul mi se face greata cand vad/aud de asa ceva. Unde dracul ajunge lumea asta?

| d33utza003 a răspuns:

Datorita sutelor de informatii despre sex si dragoste pe care le vad la televizor devin si ei curiosi si experimenteazahappy
Nu ai vazut ca atunci cand vad o jucarie noua o vor si ei? Asa si cu reclamele si filmele...Vad si apoi vor si eihappy

| aleexuţ a răspuns:

Mie mi sar parea normal ca o ''relatie'' sa inceapa cel mai devreme la 13 ani. dar unii copii, poate din orgoliu si dorinta de a se lauda si de a veni cu ceva nou fata de altii,, apeleaza la aceste mijloace, care mie personal mi se par penibile la 10-11 ani. e pur si simplu parerea mea. adica una e sa placi pe cineva ca un prieten si sa fiti impreuna, si alta e sa iubesti pe cineva si sa fiti impreuna. daca copii din ziua de azi pe la 10 - 11 ani, de examplu, azi ''s-au combinat '' cu cineva din pura curiozitate si interes iar a doua zi isi spun ca se iubesc e ceva penibil si banal. eu nu sunt prea mare, am 13 ani si nu ma dau in vant dupa asa ceva. e parerea mea ( va rog fara batjocora si insulte ) happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai intr-o lume plina de adulti care fac lucruri neobisnuite,pot exista copii normali cu o copilarie normala? Nu! De multe ori,fizicul este cel care decide totul intre copii,pentru ca daca o fata are niste dimensiuni generoase,toti baietii roiesc in jurul ei, nu pentru ca ar exista vreo chimie intre ei, ci doar pentru o "reputatie" castigata si niste laude.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima mea relatie am avut-o la 13 big grin da nu a fost cine stie ce acum am 14 jumate.da e cam aiurea sa nu mai fii virgin la varsta asta.dar nah.parerea mea e ca copiii is pra obsedati se distrug de mici cu asa cevalaughing

| JulietteJokes a răspuns:

Ce urat parere proasta nnu e bine ma rog nu i nimic ciudat in zilele noastre