| Miha_Georgi_1997 a întrebat:

Vreau sa imi spuneti parerea voastra despre cuplurile care partenerii nu au aceiasi nationalitate?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Părerea mea e că părerea mea este irelevantă. Relaţiile consensuale între adulţi îi privesc doar pe cei implicaţi. Oricum, nu am nimic împotriva.

| BiuL a răspuns:

Nu am nici o parere, nici buna nici rea. Fiecare e liber sa se casatoreasca cu cine doreste, nu ma afecteaza pe mine ca un englez se casatoreste cu o englezoaica sau o nemtoaica.

| danay72 a răspuns:

Se pot intelege daca se iubesc si se respecta reciproc.Pe situl jw.org sectiunea cupluri poti gasi articole utile.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Singura deosebire după părerea mea e ca in cazul a doua persoane ce provin din medii diferite e ca exista mai multe deosebiri intre cei doi de care trebuie sa tina cont, deci întrebarea compatibilității trebuie analizata si mai atent.

Cele bune!

| EchoDemon a răspuns:

Ce e cu asta? Nu e nimic gresit!

| AnutzaBM a răspuns:

Salut, din punctul meu de vedere nu vad nimic iesit din comun prin a avea nationalitate diferita intr-un cuplu, desi uneori parintii sunt cei care nu prea sunt de acord cu treaba asta, dar pana la urma urmei cel mai important e intelegerea in cuplu si daca tu esti ok asa, restul parerilor nu prea ar trebui sa te intereseze.

| Andreea1923 a răspuns:

Stii vorba aia, varsta si distanta sunt doar numere. Daca se iubesc si se respecta nimic nu mai conteaza :3