| anonimus11269 a întrebat:

Vreau si eu un sfat! Prietena mea vrea sa facem dragoste, este virgina, eu nu si ii pentru prima data pentru ea. Problema ii urmatoarea, ei ii este frica sa nu pateasca ceva (gen sarcina) si sa nu afle cineva (ai ei, sau oricine). Am vorbit cu ea si i-am zis ca nu are de ce sa-i fie frica pentru ca nu pateste nimic pentru ca ne protejam si nici sa afle cineva pentru ca suntem doar noi doi si nu o sa spunem la nimeni ce facem. Cum as putea s-o ajut sa treaca peste frica asta?

18 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Uite de asta nu ma incurc eu cu virgine nu sunt capabila sa gandeasca rational

| anonimus11269 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Cineva trebuie sa o faca

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru anonimus11269):

Drept, iti urez spor si multa rabdare, insa iti dau un sfat, vb cu ea, nu ii zici nimic de sex, doar o inviti la tine la un film, pregateste un vin bun care sa o ameteasca si sa o dezinhibe, ii dai cateva pahare la bord pana vezi ca o da pe alaturi si treci la treabawinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Ce e asta? Un mod mai tandru de a viola? laughing)))))

| anonimus11269 explică (pentru Verginic?Vac?Gras?):

Deja am vorbit cu ea si o zis ca vrea doar ca ii e frica putin happy

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns (pentru anonimus11269):

Ii e frica sa vina la tine?

| Emilian65 a răspuns:

Discuta cu ea si las-o sa hotarasca ea cand vrea sa faca sex cu tine. Poate vrea, dar nu este inca pregatita pentru sex.

| Alcyon a răspuns:

Daca-i este frica, nu este cu adevarat pregatita pentru acest pas. A fi pregatit nu inseamna doar sa vrei sa faci un lucru (ca atunci si pustii de 12-13 ani ar fi pregatiti pentru sex), ci sa-ti asumi si consecintele nedorite ale unui act sexual.

| Suck a răspuns:

Nu trebuie sa programezi asta, trebuie sa o faci cu prima ocazie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Daca are atatea griji inseamna ca nu e suficient de matura sa isi inceapa viata sexuala. Cu siguranta ii este frica si sa gandeste la consecinte, desi cred ca priveste mult prea departe. Fa-o sa aiba incredere in tine, sa vada ca o sa fii langa ea orice s-ar intampla. Daca inca ii este teama, nu este pregatita. Asteapta sa capete incredere si daca va hotarati sa o faceti, sa folositi protectie pentru a evita riscul unei sarcini nedorite.

| anonimus11269 explică (pentru anonim_4396):

Incredere are in mine, ea zice ca ii pregatita dar astea 2 o fac sa-i fie frica

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimus11269):

Pai in legatura cu sarcina folositi protectie si daca se intampla vreun accident pilula de a doua zi. In cazul parintilor, depinde de varsta ei. Spune-i ca nu ar avea de la cine sa afle sau cum. Pana la urma e un lucru normal, se va intampla inevitabil sa intretina relatii sexuale. Deci, ce varsta aveti?

| anonimus11269 explică (pentru anonim_4396):

Ea 17 iar eu 18

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonimus11269):

Haha, e chiar foarte bine. Nu are de ce sa isi griji, ii spui ca e suficient de matura incat sa ascunda faptul ca si-a inceput viata sexuala, nu are de ce sa afle nimeni. Nu e chiar asa mare lucru, stai si discuta cu ea si afla adevaratul motiv. Faptul ca afla parintii ei nu e destul de intemeiat, ca doar nu faceti sex cu ei in casa sa va prinda laughing). Bafta! Si apropo, aveti grija unul de celalalt, se vede ca tii la ea. Ai rabdare, lucrurile o sa se aranjeze de la sine.

| anonimus11269 explică (pentru anonim_4396):

Astea is motivele si mai crede ca dupa facem o sa o las cum o auzit de alte fete si asa mai departe dar nu ii asa.

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Daca tot ii este teama, fa un pustiu de bine si spune-i sa se documenteze (sau explica-i tu) despre reproducerea umana. Cat despre aflat, nu prea vad cum sa afle parintii, daca veti pastra "secretul" intre voi.
Ajut-o sa capete si mai multa incredere in tine, si NU O DEZAMAGI!
Succes smug

| KMaddieK a răspuns:

Nu ar trebuie sa iti ceara asta, din moment ce nu e pregatita.

| starall a răspuns:

Buna,asta inseamna ca ea nu este pregatita sa faca asta si ca se gandeste la tot felul de chestii