| BigLike a întrebat:

Poate cineva sa imi dea un sfat? Prietena mea nu mai este virgina, dar eu inca sunt, mi-e putin frica de momentul in care vom face dragoste pentru ca eu nu am mai facut-o niciodata nu vreau sa o dezamagesc daca stiti la ce ma refer.....probabil actul va dura foarte putin, ce as putea sa fac? Voi ati avut acelasi sentiment cand ati facut-o pentru prima data?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este inevitabil ceea ce incerci sa previi acum, pentru ca nu ai mai facut-o nidiodata si categoric te vei scapa pe tine, dupa cateva secunde. Dar, fata va intelege si dupa acteva partide, vei vedea ca nu mai ai motive de rusine sau jena.
Nu uita sa folositi prezervativ la absolut toate partidele sexuale, ca sa evitati stresul de dupa, cat si probleme cu o posibila sarcina.

| Freya1 a răspuns:

Poate sa dureze foarte putin sau foarte mult depinde de la om la om.
Cred ca singura solutie pe care o ai e sa nu faci pe bat man si sa te lauzi ci sa fi sincer. Spune-i temerea ta si adevarul si ea daca te iubeste va avea rabdare si te va intelege.

| Emilian65 a răspuns:

Cand te apuci de treaba nu trebuie sa te gandesti ca esti virgin si ea nu. De asemenea nu te gandi la durata actului sexual. Prima data va dura, cu siguranta, putin dar cu timpul durata actului sexual se va mari, astfel incat sa fiti amandoi satisfacuti la maxim.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti ca va dura putin, ca ai pierdut din start, cand o faci te gandesti la altceva, dar te mai poti uita si la filme xxx sa vezi exact cum sta treaba.

| Necunoscut112 a răspuns:

Asta e doar începutul. Urmează muuulte alte partide de sex în care vei puteai să o impresionezi.

| Marius925990 a răspuns:

Si eu am fost acum un an in aceeasi situatie.Nu iti face griji de asta.n-o sa durezi nici putin si nici mult.eu am avut probleme cu erectia dar doar prima data si ea m-a inteles.totul a fost si este si astazi foarte bine. daca esti tipul de om care punea pret pe virginitatea ei eu zic sa te desparti de ea imediat. dupa cateva luni de relatie traiesc cu regretul ca nu a fost doar a mea si nu e usor.

| Bogdan212121 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie acum o saptamana.
Dupa cum a zis si Mihai, poti sa te uiti la filme XXX, de acolo poti vedea cum sta treaba, sincer asta am facut si eu.
Dupa ce-am facut-o ne-am simtit foarte bine si nu s-a intamplat nimic.
Si am si eu o intrebare, cam cati ani ai?