| Emanuel_Nicolaiciuc_ a întrebat:

Salut,zilele trecute mi s-au depistat pietre la rinichi și acum când încerc să ejaculez simt cum toată sperma se întoarce înapoi.Pana acum nu am mai avut această problemă.
Care ar fi cauza?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu au nici o legatura una cu alta!
Pietrele se formeaza in rinichi, pe cand sperma in testicule.
In orice caz, daca ai fi in criza acuta de eliminat pietrele de la rinichi, cu siguranta nu ti-ar arde tie de masturbare si ejaculare, ca durerile eliminari pietrelor sunt ca cele de nastere, adica dureri infioratoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva: ai consumat excesiv PROTEINA?
Fiinda pietrele de la rinichi se fac de la consumul mare de proteina... de aceea te sfatuiesc sa renunti imediat la ea, ca sa nu mai formeze alte pietere, pentru ca tu ai organismul predispus la facut pietere.
Vei intelege asta cand vei incepe sa le elimini si cand vei trece prin dureri cumplite.

| dullcat a răspuns:

Buna.Este necesar sa mergi la un medic.Aici pe TPU nu exista medici.

| 69hri a răspuns:

Recomand să te duci la un medic specializat în acest domeniu, sigur el va știi mai bine