| anonim_4396 a întrebat:

Ziua buna si soare frumos! Doresc opinii, pareri un ajutor happy. Sunt intr-o situatie cam ciudata-complicata nu stiu cum sa zic corect. Iubesc foarte mut o fata, colega de facultate. Ne intelegem perfect, ne sustinem si ne sprijinim. Si ea, ca si mine e putin cam rusinoasa, mai ales eu. Vreau, a venit momentul sa ii zic sentimentele mele fata de ea, sa-i zic ca o plac, daca doreste sa fim prieteni. Problema este ca nu gasim, nu gasesc un moment potrivit, întotdeauna sunt colegii langa noi, nu ramanem singuri mai mult timp. Cel mai bun moment in care suntem doar noi doi, e pe Facebook sad. Nu as vrea sa ii zic pe Facebook, ci face-to-face. Si alte lucruri placute sau ce necazuri avem, vorbim doar pe Facebook, la facultate nu putem. Vorbim doar asa,, nimicuri" As vrea sa vorbim mai mult fata in fata, lucruri mai pe larg, serioase dar sunt colegii langa noi. Ce imi ziceti, cum sa procedez? Sa ii spun totusi pe Facebook? As invita-o undeva dar ea nu e asa cu iesirile, si si daca o invit la fel aud colegii, devin curiosi. Ce imi sugerati sa fac? Spuneti-mi ceva idei. Nu scapam de ochii si auzul lumii. Stiu ca imi veti spune de genu,, Daca tot faci asa, nu vei reusi nicidoata, lasa lumea, etc". Bun, stiu, dar ce sa fac? Uite voiam sa o invit la un concert de muzica, dar credeti ca am putut? M-am saturat doar de vorbit pe Facebook, dar se pare ca alta solutie nu mai exista in ziua de azi.

3 răspunsuri:
| Hαppiηеss a răspuns:

Ai putea sa o intrebi pe facebook daca vrea sa iasa cu tine la o plimbare prin parc, la un film, la o prajitura etc. stabiliti voi unde si daca accepta iti faci curaj si ii spui tot ce ai pe suflet.
Eu cred ca asta ar fi singura solutie in conditiile in care la facultate sunteti mereu inconjurati de alte persoane.
Mult noroc!

| Maioru a răspuns:

Trebuie sa gasesti o modalitate sa va intalniti si sa-i spui doar cand sunteti voi doi.Este chiar atat de greu sa o inviti la o cafea, la o plimbare in parc mai ales acum ca avenit primavara si a dat coltul ierbii.Cumpara cativa ghiocei si invit-o la plimbare.

| AndrrreaDeea a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa o inviti, pe facebook la un suc/cafea si cand aveti timp liber amandoi mergeti undeva si duiscutati daca si ea e de acord.