| Rby a întrebat:

Salut tuturor,. nu'mi vine sa cred ca scriu pe un forum, dar ma confrunt cu o situatie dificila, si sper ca pe aceasata cale sa ajungla o concluzie.
Am 19 ani, nu am foarte mare experienta cu greutatiile vietii, si presupun ca a venit momentul sa ma confrunt si eu, cu o despartire dureroasalaughing
Am stat cu o fata timp de trei ani,. am avut o relatie destul de intensa, am locuit impreuna in majoritatea acestui timp.
Desigur, ca in orice relatie au fost si certuri. insa, cel mai greu a devenit cand eu am mers la facultate, si ea la felhappy insa. in orase diferite. Ne'am descurcat asa, timp de o luna, veneam in fiecare weekend acasa, si stateam impreuna.
Cam totul s-a schimbat cand ea a spus intr'o dimineata ca, ar vrea sa ne despartim, ca e mai bine pentru amandoi, si ca nu ne mai intelegem asa bine, pina la urma, a fost ceva de genul de comun acord, si, a plecathappy Am facut greseala de a o cauta dupa o zi, am facut de asemenea greseala de ai da mesaje pe facebook nu a functionat in niciun fel, desigurhappy
Dupa o saptamana, am sunat'o intr'o seara cand ea era cu prietene ei intr'un club, si mi-a vorbit urit, a ridicat tonul si mi-a spus, ca nu mai vrea sa o caut si sa o las inpacehappy ceea ce am si facut. timp de doua saptamani, nu am cautat'o in niciun felhappy
Sunt de profesie fotograf iar in timpul relatiei noastre i'am facut multe fotografii, si zilele trecute intr"o seara, m-am decis sa"i spun sa le stearga, deoarece eu am pus mult suflet in ele, si nu le meritahappy - nu stiu de ce am facut asta. probabil ca eram suparat.
A doua zi i'mi raspunde si i'mi spune ca nu ar vrea sa le stearga, ca sunt amintiriile ei frumoase si spera sa inteleg... si ca. chiar a crezut ca ar fi putut fi ok situatia dintre noi, adica, sa mai vorbim, sa mai stim unul de altulhappy probabil e vb de amicitie
Aseara am vorbit cu ea mai multe lucruri, dar generalitati... de genul, care pe unde ne"am mai distrat, si am observat ca oarecum incerca sa ma faca gelos cu noua ei viata in care se distreaza cu unul si altul, a spus'o prea ostentativ, ca sa nu fie cu un scophappy. dar nu stiuhappy ideea e ca la finalul conversatiei, mi"a spus ca se bucura ca am vorbit, si spera sa o mai facem
Eh, astazi, eu fiind din nou PROST, fiind venit acasa amandoi in weekend,. stiam ca e intr'un bar cu prietenele ei, nu stiu ce a fost in capul meu dar m-am dus acolo, parcasem masina, si cand sa ajung catre bar, ne intalnim pe strada intamplator. am vorbit nimicuri. fiind si prietenele ei acolo, se uita ciudat la mine, in mare parte parca se forta sa nu se uite. insa, GRESEALA care cred ca am facut'o e ca am sunat'o imediat dupa aia si, nu mi-a raspuns.
Acum inainte sa scriu toate astea, i-am dat un mesaj pe facebook, si i'am spus ca vreau sa ramanem prieteni si nu vreau sa fim doi straini, si ca as vrea sa ne intalnim la o cafea sa vorbim.
Sincer eu nu stiu exact ce vreau, sa ma impac cu ea, sau sa vorbesc cu ea in continuare ca amici, dar i'mi este greu, sa nu mai am nici o legatura cu ea.
O mare parte din mine spune ca vreau sa o recuceresc.
Pentru asta, cred ca am nevoie de sfaturi, si, va rog frumos, sa nu ma luati peste picior pentru ca sunt sigur ca multi ati fost in situatia mea, si nu cred, ca toti ati stiut tot timpul ce e bine de facuthappy Va multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ştiu că treci prin nişte momente groaznice şi că îţi este foarte greu să te abţii când vine vorba de ea, dar sfatul meu este să nu mai vorbiţi o anumită perioadă de timp, să nu vă întâlniţi...
să meditaţi.Astfel,poate realizează şi ea ce vrea de la tine,realizează dacă îi lipseşti,dacă vrea să vă împăcaţi.
O să vadă cum e fără tine, iar tu la fel.
Trebuie să iei în calcul şi ideea că, poate, a cunoscut pe altcineva. Faptul că amândoi vaţi dus la facultăţi din alte oraşe, trebuie să o priveşti ca pe un test...rezistaţi sau nu?
Se pare că ea a dat greş. Faceţi o pauză şi meditaţi amândoi.

Doar aşa vă veţi da seama dacă mai vreţi să continuaţi sau nu!

Succes şi o zi frumoasă.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este clar ca ea nu te mai vrea.Si ar fi bine sa o lasi in pace. Fetelor le place sa fie cautate.Atunci cand iti spune ca poate veti mai vorbi la telefon isi aminteste vag de momentele placute traite de voi.Fii indiferent de ea.Fa-ti alta prietena.

| ComatoseWine a răspuns:

NU inteleg de ce ai zis ca ai facut greseli. Poate ai facut, dar faptul ca i-ai dat mesaj si ai sunat-o nu e asa mare branza.Deci nu iti fa griji.Mai bine ai uita de ea ca eu nu cred ca vrea sa fiti amici si nici atat iubiti. Poti sa insisti si sa te ia peste picior.Ce rost are sa vorbiti pe Facebook daca ea nu te baga in seama cand sunteti face-to-face?:-s

| Încrucişătorul a răspuns:

Cum dracu stateati impreuna?

| Rby explică (pentru Încrucişătorul):

In acelasi apartamentlaughing

| neutrino a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi ca aceasta relatie nu mai poate continua. Studentia este recunoascuta ca perioada cea mai frumoasa din viata unui tanar si crede-ma ca relatia voastra nu mai avea nici-un viitor de cand ati devenit studenti in locuri diferite. Accepta realitatea, relatia a luat sfarsit, accepta trecutul, acesta nu poate fi sters.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ai facut mare greseala cand ai fost cu ea impreuna, ai tinut-o prea linga tine si din cauza asta cand s-a vazut singura vrea sa fie libera, sa se distreze. Daca zici tu ca numai in prezenta prietenelor ei face asa inseamna ca acolo e buba, dar nu ai ce-i face, discuta cu ea despre relatia voastra si vezi raspunsul, daca vrea sa ramaneti prieteni ramaneti prieteni dar cred ca tu esti gelos si nu suporti sa o vezi la altul in brate

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu te merită aia.

| IndiferentXD a răspuns:

Frate ce p*m te tii atat dupa ea, sincer nu vz ca te ia de prost, mai sunt si alte p***e pe lumea asta happy nu te iau peste picior dar esti cam ''bleg'' lasi o mucoasa sa te de fraier? Spune Stop uita de ea si gaseste'ti alta prietena, iesi distreaza numai sta atat dupa fundul ei daca vezi ca stramba din nas de fiecare data cand vrei sa vorbesti cu ea!
bftwinking

| CrazyPittica a răspuns:

Cred ca o relatie de prietenie si atat ar fi mai buna! Din ce ai spus aici, cred ca nu te mai vrea!

| ada2203 a răspuns:

Eu zic sa ramaneti prieteni, asa va fi bine pentruu toti

| Alex_Sonik_1993 a răspuns:

Problema este ca fata ti-a dat cu JET. Sunt sigur ca a gasit pe unul mai interesant decat tine. Tu acum esti dezamagit, dar nu trebuie sa fi ca un caine pentru ea. Fi indiferent si mergi mai departe. Viata merge inainte, nu inapoi. Cauta pe altcineva care sa te merite. In ziua de azi fetele sunt cam panarame si mincinoase. Ti-o spun din propria mea experienta. Pune suflet acolo unde se merita. Nu vad rostul de a mai vorbii cu ea. Faci ce vrei la urma urmei. Sfatul meu este sa te relaxezi si sa treci mai departe. Iti va fi greu dar n-ai de ales