| SuC55 a întrebat:

Salutare all.am o problema,am intretinut relatii sexuale acum vreo luna sh ceva, am incercat sa ma protejez dar daca pabuga de prezervativ s`a rupt, nu mai aveam ce face..ca nu e frumos sa la`si treaba ne`facuta,si am dat inainte, fara prezervativ, si la vreo 2 saptamani dupa relatia sexuala, aveam scurgeri( adica, ceva de culoare alb..chilotii ii avean uji,si ma terminam in pat, noapte in fine,am luat pastile(augumentin, antibiotice) timp de o saptamana,treaba s`a cam rezolva,incet incet, dar m`am dus la un gratar cu gasca, am stat vreo 2-3 zile, aproape am stat numai in apa..si simteam ceva o durere la spate, in fine, si la vreo 2 zile de cand am plecat de la chef,iar am avut scurgere crying am luat iarash augumentit, timp de o saptamana, 1 la 6 ore,tot nici`un rezultat,sh cand urinez, am o usturime+mancarime pe capul penisului si ziua cand stau am scurgei imi iasa un lichid, ce as`h putea avea.stiu ca este din cauza sexului...(SEXUL NE~PROTEJAT ESTE MOARTE CURATA) va rog, daca vreti sa ma ajutati cu niste raspunsuri, va las id`ul meu de mes..si tine`m legatura! acesta este id`ul meu de mes, pnumai@ymail.com

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Este tatal tau, poate a trecut si el prin asta, fa-ti curaj si spune-i, sau ia-l mai pe departe, "tata. tu ai avut probleme cu fetele in tinerete?"... si sigur te va intelege si va merge cu tine la medic!

7 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Automedicatia poate agrava orice afectiune deja contractata! Nu se ia nimic "dupa ureche", pentru ca a "functionat" si la altul/ii! Numai medicul, dupa consultatie si analize, poate da cel mai bun tratament! Nu mai amana! Se agraveaza, si se si trateaza mult mai greu si dureaza mai mult! Si mai scump!

| SuC55 explică (pentru PsihoSex):

Stiu ai dreptate dar problmea este ca nu stiu cum sa ii zic lui tata sa mergem la spital sa imi fac niste analiza, si daca ii zic imi zice ca de ce nu i-am zis de la inceput.

| SuC55 explică (pentru PsihoSex):

Stiu ma...dar nu e asa de usor sa ii zic nu am mai avut asemenea conversatii cu el.

| PsihoSex a răspuns (pentru SuC55):

Este tatal tau, poate a trecut si el prin asta, fa-ti curaj si spune-i, sau ia-l mai pe departe, "tata. tu ai avut probleme cu fetele in tinerete?"... si sigur te va intelege si va merge cu tine la medic!

| Slow a răspuns:

"Nu e frumos sa lasi treaba nefacuta"? Pe bune?! Este in schimb mai frumos sa iti planga un copil in brate sau sa te lupti o perioada indelungata de timp, in chinuri, cu o posibila boala pe care partenera ta ti-ar fi putut-o transmite? Daca stii ca este din cauza sexului, inseamna ca esti constient ca poate fi o boala sexuala. Nu ai ce sa faci, decat sa mergi la un doctor, el sa te consulte si sa iti dea tratament. Nu poti fi propriul tau doctor si sa iei pastile de capul tau. Nu te juca cu asta..sau vrei sa nu mai poti **** din cauza unei "treburi care nu putea fi lasata nefacuta"? Pentru o noapte de placere te-ai ales cu cateva luni de chin. Felicitari! Sa tii minte asta pentru data viitoare, cand te joci cu astfel de "treburi".

| SuC55 explică (pentru Slow):

Slow! Ai dreptate stiu ca am gresit dar nu stiu cum sa ii zic lui tata sa mergem la spital sa imi fac niste analize!

| Nordic a răspuns:

"Nu e frumos să laşi treaba ne terminată." A naibii chestie. Da e mai mişto să faci copii fără nici măcar să ştii ce-s ăia.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bănuiesc că ai luat o candidoză de toată frumuseţea - care NU ai tratat-o corespunzător, de aceea scurgerile au reapărut!

Apoi, NU se iau medicamente/antibiotice aşa "de capul tău" - TREBUIE să mergi la Dermatologie pentru un consult de specialitate!

O să-ţi facă analiza secreţiei respective, să vadă la ce medicamente este sensibil microbul şi o să primeşti tratamentul CORESPUNZĂTOR!