| Academicianul a întrebat:

Salutare!
Am aproape 15 ani si inca nu am sarutat nici o fata. Clipa cea mare va sosi in curand si as vrea sa stiu cum trebuie sa procedez. Prin sarut las de inteles french.
As vrea sa stiu exact ce face barbatul si ce face femeia pentru a sti exact cum se face. Nu de alta dar nu vreau sa ma face de ras.
Dau FUNDITA!

Răspuns Câştigător
| Girl a răspuns:

Pai ca sa stii sa saruti nu trebuie sa urmezi anumite cursuri,sau sa citesti nu stiu ce carti.Cel mai impotant lucru e sa te lasi purtatade val, cum este vorba si totul va veni de la sine, iar alt lucru mai important e ca fata cu care te saruti sa iti si placa.

uite cateva sfaturi:

E bine sa nu fii incordat, lasa-te purtat de val si construiti sarutul impreuna. Aveti in schimb grija ca pozitia capului sa fie optima, astfel incat sa nu va loviti fiecare de nasul celuilalt.

Suge usor buzele partenerei, poti trece cand la buza superioara, cand la cea inferioara. Odata ce te-ai obisnuit cu miscarea, poti deschide incet gura si poti scoate usor limba. Ai grija sa nu faci asta brusc. Daca partenera nu reactioneaza nu e nevoie sa insisti.

Atingeti-va usor limbile printr-o miscare blanda, nu apasa si nici nu cauta prin gura partenerei. Scoate usor limba dar nu inchide gura decat putin, dupa care, poti repeta scena de dinainte.

Sfaturi:
Nu "sterge" dintii partenerului cu limba.
Nu uita sa respiri, n-ai vrea sa-l sperii pe celelalt.
Adopta si exerseaza atingerile in timpul sarutului. Pune mana pe fata partenerului, sau prin par.
Cheia succesului este rabdarea si repetitia.

8 răspunsuri:
| Unffox a răspuns:

Prea te ambalezi si daca vei fi la fel si in acel moment, il vei distruge mai mult ca sigur.
Intr-un sarut french, e un fel de duel al limbilor [ sa spun asa =]] ], dar vei sti pe moment ce sa faci. E cam imposibil sa spun fa aia, aia, aia, deoarece totul e spontan si e vorba doar de moment. Vei sti tu...

| Raull_5431 a răspuns:

Nu trebuie sa ti-l programezi!happy
Lasa totul sa meraga de la sine!happy
Cu siguranta va iesi bine!happy

| Nic a răspuns:

Atat timp cat ai pachetul de guma la indemana n-ar trebui sa ai probleme.

| AndreeaPucca a răspuns:

Pai totul vine de la sine. nu ai cum sa te faci de ras.cel mai urat ar fi sa va loviti nas in nas sau dinti in dinti.altceva nu se poate intampla nimic rau.fi optimisthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nic, eti dat naibii baiatule laughing adica intrebi pachetul de guma cum se face?laughing
Academiciene,lasa totul sa decurga normal,ai o gramada de raspunsuri corecte, nu te lua dupa asta cu guma, uita-te la poza de la avatarul meu laughing

| marynusu a răspuns:

Nu trebuie sa iti faci griji totul va veni de la sine nu ai cum sa te faci de ras de oare ce este foarte usor sa saruti o fata

| Romutv a răspuns:

Relaxhappy e o chestie care vine de la sine. daca te referi doar sa o pupi pe gura cel mai rau se poate intampla sa dati nas in nas sau sa o pupi pe langa. daca te referi la french nu prea exista probleme la momentu de fata o sa stii ce o sa faci, iti vine pe moment