| NonZarek a întrebat:

Am cateva intrebari.
Vreau sa fac sex (sunt baiat)si as vrea sa stiu daca e adevarat cand introduci penisul te ustura?
La sexul anal te poti infecta?
La sexul oral ce simti? e ceva risc sa te infectezi?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| BogdanBz a răspuns:

Daca esti excitat si partenera ta este si ea excitata la randul ei, atunci nu are de ce sa va doara pe vreunul din voi. Daca in schimb o iei ca animalul asa din prima, fara pic de preludiu inainte, neavand timp sa se lubrifieze acolo jos, atunci o sa fie o senzatie super naspa pentru amandoi. Sexul oral e considerat chiar cel mai bun preludiu. Crede-ma ca daca ii cobori acolo jos cateva minute, se va deschide in fata ta precum o floare si amandoi veti avea niste clipe minunate. La sexul oral e risc sa va infectati, doar daca nu va spalati in prealabil. Sexul anal nu il recomand, mai ales daca esti incepator. Sexul anal e mai complex si ambii parteneri trebuie sa aiba ceva experienta ca sa faca acest tip de sex, unul placut. Plus ca pentru sexul anal trebuie o igiena corespunzatoare inainte de a incepe si o lubrifiere pe masura.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1 nu;
2. da, dacă nu folosești prezervativ;
3. plăcere, că și la celelalte „tipuri" de sex. Un risc există mereu, dacă o faci cu persoana nepotrivită.

| sofisis a răspuns:

Nu te ustura sau doare nimic. Singurele cazuri in care ai dureri/usturime e cand ai o boala cu transmitere sexuala. In rest, nu.
Da, te poti infecta si de la sexul anal si de la cel oral.

Răspuns utilizator avertizat
| beny0202 a răspuns:

1. Nu ustura, ai senzatia asta pentru ca varful este sensibil
2. DA, este riscul foarte mare sa te infectezi la sexul anal si pe deasupra te doare si pe tine
3. O senzatie foare placuta, nu ai de ce sa te infectezi daca te speli dupa