| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de niste sfaturi de la voi, cum pot face sa fiu mai indraznet si sa pot mentine o conversatie cu o fata sau un baiat( nu sunt gay, dar sa gasesc subiecte de discutie cu ambele sexe, sa nu ma stie lumea ca un crispat / inghetat/ timid etc. ). Pur si simplu nu am acel gram de tupeu ( tupeu bun ) sa merg la o fata pe care o cunosc. "-buna ce faci "... ( vorbesc cu ea, se termina pauza ). "-eu plec la ora, pa " si sa merg sa o sarut pe obraz(dar eu pur si simplu nu pot sa iau o fata de gat din instinct, sau sa o sarut de ex. imi zic in mine, " frate, esti bou!( ia-o de gat, etc...laughing ".
Nu imi vin idei in minte sa mentin o conversatie.
Nu vreau replici, vreau sa invat sa nu am emotii cand vorbesc cu fata pe care o plac/ simpatizez, sa fiu indraznet mai pe scurt!
Mentionez ca sunt clasa a 9-a. Va rog sa nu va bateti joc! Multumesc.

P.S. : Ma scuzati ca am scris atat, dar vreau sa se inteleaga ceea ce caut laughing.

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Ceea ce spui tine de caracteru fiecaruia si trebuie sa nu fi ceea ce nu esti ca pari mai interesant.Sunt si fete ca si tine, importnat e sa cunosti astfel de fete si sa incerci sa iesi cu ele undeva. Adica iti place o fata si vrei sa o cunosti mai bine.Intri in vb cu ea si o inviti in oras. daca accepta de bine daca nu iar la fel. Important e sa incerci si sa nu fi ceea ce nu esti.

4 răspunsuri:
| Wihox a răspuns:

Sfatul meu este doar sa te relaxezi si sa fii tu insuti. Nu e nevoie sa "fugi" dupa fete sau sa menti conversatii. Daca ai ce sa vorbesti vorbesti, daca nu, nu. Ce iti recomand eu e sa iti faci "curetenie" in viata inainte sa implici o alta in a ta. NU este nevoie sa fii try hard, trebuie sa fii tu insuti pentru ca daca te comporti altfel decat normal o sa fii nefericit la un momentdat. Pace

| Florinx123 a răspuns:

Increderea in tine o vei castiga vorbind constant cu fete, ai parcuri la dispozitie, mall-uri...du-te pe strada si vorbeste cu ele, o sa fie foarte greu la inceput si vei avea niste emotii foarte enervante dar cu timpul o sa dispara iar tu o sa castigi increde in tine si cu ea vei avea de castigat foarte mult.
Succes!

| AL3xx19 a răspuns:

Intreab-o ceva ce sti despre ea si vrei sa afli mai multe. De exemplu "Tu ai fost la scoala X in generala, asa-i?", ea raspunde si tu continui cu intrebari gen " Ai fost cumva colega cu Y?". Astfel o faci pe ea sa vorbeasca mai mult. Chiar daca esti timit, contactul vizual (cat ar fi el de putin) conteaza. Astfel vede ca vorbesti cu ea nu "pe langa ea". Succes!

| Robi673547 a răspuns (pentru AL3xx19):

Si in legatura cu indrazneala ai vreun sfat?