| Houselaurie a întrebat:

Salutare.am si eu o problema cu windowsul.ma poate ajuta cineva? am vrut ieri sa il reinstalez, pentru ca nu am mai facut-o de mult, si mergea si greu si am un cd cu windows xp sp2.am bagat am pus sa buteze de pe cd dvd am dat save and exit,(stiu sa reinst pentru ca am mai inst cu acelasi cd )si dupa apare chestia aia cu press any key to boot from cd, iar dupa, isi face el treaba, si apare chestia cu, daca vrei sa continui press enter, for repair press r and for quik pres f3. ii dau enter si in loc sa continue imi zice ceva de genu ca este o problema si sa dau f3 pentru quik.si nu merge, am tot incercat.acum problema e ca, nici nu se mai deschide calcu, dupa ce apare pe ecran power saving mode, si inca niste chestii, apare in coltul din stanga sus, o liniuta de genu _ care tot clipeste.am tot dat restart, etc si nu se deschide.singura sol ar fi sa inst wind cu alt cd? pentru ca este singurul loc in care ma mai lasa sa intru? si de ce nu ma lasa sa continui sa inst cu cd asta si ma pune sa ies? si la fel de ce nu se mai deschide nici pc-ul? pls ajutati-ma putin. am pus si la alte categ intrebarea da nu a rasp nimeni

1 răspuns:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Tu înţelegi ce-ai scris acolo? Eu unul nu prea.
Renunţă la prescurtări şi, eventual, pune întrebarea la Tehnologie şi te va ajuta cineva.
Te-aş ajuta eu dacă aş înţelege ce scrii acolo însă crede-mă că pricep maxim 50%!

Trebuie să înţelegi că nu toată lumea are 15 ani şi stă 29 de ore din 24 pe chat-uri şi messenger.

Numai bine.