| Booterch799 a întrebat:

Salutare! Aseara am avut contact sexual neprotejat cu prietena mea, la un moment dat mi-a venit sa ejaculez, am scos-o afara și după când am vrut sa o bag iară prietena mea a simțit ceva ud pe burta, m-am uitat la penis și era putina spermă, după am fost la baie m-am spălat și am continuat din nou, mi-a venit sa ejaculez iară și am ejaculat foarte mult, e posibil sa rămână? Eu am cumpărat pastila de a 2 a zi.
Sper sa își facă efectul.
Ea a urinat de 3 ori după ce s-a întâmplat. După cât timp sa facă un test de sarcina?

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai baiete, fata nu are sperma pe uretra, deci nu ea trebuie sa urineze, ci tu, ca sa-ti speli teava de sperma!
De ce dumnezeu nu folositi prezervativul, ca sa protejezi fata?
"Pastila de a doua zi" este o bomba hormonala care are atat de multe efecte secundare cum nu-ti imaginzi, fiindca din momentul cand o ia, totul este dat peste cap, menstruatia nu-i mai vine normal pe urmatoarele 6-12 luni, iar ovulatia se poate produce aleator, putand sa lasi fata oricand gravida, fiindca o alta "pastila de a doua zi" nu mai poate fii luata in viata ei.

| Booterch799 explică (pentru Violleta2022):

Nu putem face cu prezervativ pentru ca se irită foarte rău, am mai făcut cu prezervativ și după când am avut iarăși contact sexual o durea inaubtru vaginului

| Ka0ru a răspuns (pentru Booterch799):

Incercati sa gasiti prezervative fara latex, e posibil sa fie alergica

| Violleta2022 a răspuns (pentru Booterch799):

Durerea vaginala nu este de la prezervativ, ci de la lipsa ta de preludiu, fiindca nu o exciti inainte ca sa se umezeasca vaginal sa poti avea o partida de sex nromala.
Nu-i nimic daca nu stii asta, cauta "preludiu" pe internet si invata cum sa pregatesti o fata, ca sa simta si ea placere, fiindca la un moment dat se va satura sa astepte sa o satisfaci, si va cauta un alt barbat.

| Lukasssz a răspuns:

Ai ejagulat in ea a doua oara? De regula un test de sarcina se face dupa 3 saptamani.

| Booterch799 explică (pentru Lukasssz):

Prima oara man dar nu a fost multă gen chiar puțin și nu era alba era altceva lichid mai transparent și nu era lipicios dar a 2 oara când am văzut ca am ejaculat (nu în ea ) nu mi.am mai făcut griji pentru ca a ieșit cam multa menționez ca prietena mea are ceva probleme cu ovarele, ii creste par pe față nu știu exact cum ii se zice?

| MValentin a răspuns:

Okay, daca dupa asta ea a luat pastila de a doua zi e totul safe.
1. Degeaba te speli, pe uretra va ramane spermă. Trebuie așteptat ceva timp.
2. Dupa 2 saptamani de la actul sexual poti face testul.

| Anuskaa a răspuns:

Testul de sarcina se poate face dupa 21 de zile, mai repede nu are rost.