| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, eu si partenera mea de viata am decis sa avem prima aventura sexuala, am incercat penetrarea cu prezervativ dar nu dadea roade asa ca am incercat fara... si nu stiu daca am facut bine, chestia e ca a intrat putin si a inceput sa curga sange asa ca n-am mai continuat raportul, ne-am spalat si cam atat. Oare e posibil sa patim ceva pentru penetrarea neprotejata? Chestia e ca cu prezervativ pur si simplu nu reuseam penetrarea din unele motive.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu ce te-a incomodat prezrevativul?
Ca ala trebuei sa stea starns lipit de penis, ca a doua piele a lui.
Asadra, nu faceti rpostii daca nu vreti sa faceti copilasi de pe acum.
Pune prezervativul ala inapoi, ca nu musca, nu doare, nu manaca penisul, dar va ofera protectie totala la sex.
Erectia scade din cauza ca, penisul este invatat cu mana ta, probabil prea multa mastubare, dar nu din cauza prezervativului.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca NU te-ai/NU v-ati interesat si informat inainte de a incerca sa intretineti primul act sexual, cel de dezvirginare, NU ai avut de unde sa stiti ca este indicat si recomandat ca sexul de dezvirginare sa fie intretinut cu prezervativul montat pe penis. Asa ar fi fost normal si indicat si in cazul vostru ca prezervativul sa fie folosit fiindca ar fi oferit garantia protectiei contraceptive si de asemenea lubrifiantul existent pe suprafata prezervativului usureaza foarte mult penetrarea vaginului dar are si rostul/rolul de a atenua durerea dezvirginarii care ar fi scazut foarte mult la 1/3 sau chiar 1/4 fata de cea resimtita de partenera ta ceea ce a avut ca efect si ''ratarea'' dezvirginarii. Acea convingerea sau precizare ori explicatie ce o fie ea : ""Chestia e ca, cu prezervativ pur si simplu nu reuseam penetrarea din mai unele motive."" este complet ILOGICA dar si imposibil sa poata fi adevarata. Si de asemenea incercarea chiar si asa esuata ar putea avea urmari nedorite in cazul in care actul sexual a fost intretinut in una din zilele perioadei fertile a ciclului si ai scapat involuntar sperma in vagin. Multa sanatate!

| PringAloe a răspuns (pentru corbulalbrosu):

A spus ca ii trecuse ciclu de putin timp, nu mi-am dat drumul si nici nu aveam semne de mici ejaculari de sperma... ce imi iesea era doar lichid preseminal. penetrarea nici nu a fost completa gen doar capul penisului a intrat, dupa care am incetat imediat deoarece asa cum am spus curgea mult sange

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Prima aventura sexuala? Se intelege altceva.
Cred ca vrei sa zici ca ati decis sa va incepeti viata sexuala.
Din ce motive nu ati reusit cu prezervativ?

Răspuns utilizator avertizat
| PringAloe a răspuns:

Da, viata sexuala imi cer scuze penteu greseala mea de exprimare, pai din cauza ca, odata ce puneam prezervatovul penisul imediat incepea sa-si scada erectia iar daca penisul nu este in erectie efectiv nu ai cum deoarece se indoaie, asta e unul din motive

| Sentry a răspuns (pentru PringAloe):

Ai avut si tu emotii, e normal, la inceput nu merge totul perfect. Se poate penetrarea cu prezervativ.
Ca sa iti raspund la intrebare, daca te-ai masturbat inainte, atunci da, e nasol, sunt ceva sanse. Daca e si in perioada fertila, e si mai nasol. Daca nu te-ai masturbat inainte e ok happy. dar fara prezervativ daca vrei sa te joci, nu e prea indicat acum la inceput, pentru ca vei face o tona de prostii. Nu o spun la misto, vorbesc foarte serios si prostii nu numa in sensul ca "poate te termini in ea" ci mai multe.