| Plecatadeparte a întrebat:

Am si eu o nelamurire.Sa incep sa va povestesc mai pe scurt ca sa intelegeti. E un baiat pe care il stiu din vedere, din parc.Si de la un timp am observat ca se tot uita la mine intr-una, cand ma intalneam intamplator cu el pe strada, se uita in alta directie, o data cand stateam pe banca, eu pe alta el pe alta se uita de acolo insistent la mine, la fiecare detaliu pe care il faceam.intr-o zi iar cand m-am pus cu prietenele mai aproape de el si prietenii lui se tot intorcea si se uita, zambea...si chestia asta m-a facut sa cred ca ma place. Dar intr-o zi, la festivalul berii, mai sprea noapte eram in fata scenei chiar in fata lui. El mai era cu cativa prieteni...Si eu ma tot uitam, dar spre surprinderea mea a inceput sa vorbeasca cu o alta fata (amica de-a mea) a luat-o si in brate sau a atins-o nu am vazut prea bine.Cand ea s-a pus joc imediat s-a dus sa vada ce face.Era putin baut ce-i drept. Iar dupa cateva zile cand am mers din nou in parc, era si el acolo si cand m-a vazut a inceput iar sa se uite la mine, cu un zambet usor pe fata. Ce sa cred? De ce nu m-a bagat deloc in seama atunci? Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| thatgirl1993 a răspuns:

Poate e foarte timid si nua re tupeu sa vina la tine.mai sunt si baieti care chiar daca te plac asteapta sa faci tu primul pas.faza cu amica aia a ta,nu`i o gaura in cer. daca era putin ametit,probabil ca era si mai curajos, dar nu suficient de curajos ca sa vina la tine de aceea a incercat la ea, poate ca prin ea sa se apropie mai mult de tine. daca esti o tipa curajoasa ai putea sa faci tu primul pas.nu ai nimic de pierdut, eventual de castigat.bafta!

1 răspuns:
| redtulip a răspuns:

Daca ii place sa bea atunci te sfatuiesc sa ii da-i pace... Oricum nu are rost sa te stresezi pentru cineva fara curaj si mai ales caruia ii place si sa bea. Doar ca iti zambeste si se uita la tine prin parc nu e un motiv suficient sa il placi.