| Emanuelone123 a întrebat:

Salutare numele meu este Emanuel am 22 de ani, si am o problema care ma face sa sufar foarte mult.Problema este ca pana la varsta de 22 de ani eu nu am o prietena si nici nu am avut vreodata.Imi doresc foarte mult sa am si eu pe cineva care sa ii spun sentimentele mele, si sa o iubesc.Eu cred ca sunt foarte urat,nu arat bine deloc si de asta nu se uita nici o fata la mine,mi-e imi este rusine uneori de cum arat, dar din pacate nu toti ne nastem frumosi, pe fiecare cum la lasat Dumnezeu.Intrebarea este ca mai pot spera sa am prietena, sau o sa raman toata viata singur?

Răspuns Câştigător
| AlinaBuc a răspuns:

Emanuel problema ta este legata strict de psihic. Ti-am vazut poza si sincer nu esti urat.Eu cred ca esti prea exigent cu tine insuti.Nu vreau sa te mint spunandu-ti ca esti wow insa esti un baiat normal ca multi dintre noi nici decum urat. Lasa timiditatea si nesiguranta deoparte altfel risti sa peirzi toate placerile tineretii.Cum spuneau si altii fa o schimbare de look incearca o noua atitudine, du-te la sala pune ceva muschiulet pe tine si ai sa vezi o schimbare radicala in gandire fata de propria ta persoana, intra cu fetele in vorba daca esti prea timid sa iesi direct la atac mai intai imprieteneste-te cu ele dezvolta o relatie de prietenie cu cat mai multe fete si ai sa vezi ca se va gasi cineva sa te placa. Pe cuvan ca am vazut barbati foarte urati(nu-i cazul tau) care si-au intemeiat familii. Totul tine de atitudine. Capul sus!

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant destui urati care au parte de fete frumoase, poate esti prea bun pentru ele si cum vor un tip mai rau nu se uita la tine, ramai asa cum esti nu te mai chinui cu ele si spune daca nu oi avea noroc cu ele inseamna ca ele au o problema asa te mai bucuri putin.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Un om îngrijit este un om frumos, plus ca frumusețea vine din suflet şi se reflectă pe chip.
Capul sus. Nu te da batut!
O zi frumoasă! happy

| AndreeaEma a răspuns:

Buna! In primul rand nu te mai chinui cu intrebari de genul " o sa raman toata viata singur?", pentru ca nu este asa!
Un om care se ingrijeste, ZAMBESTE si are incredere in el, este un om frumos, te asigur eu!
Daca nu te simti bine in pielea ta, fa o schimbare, cat de mica ar fi ea ( o tunsoare noua, poate cateva articole de imbracaminte diferite de stilul pe care l-ai adoptat pana acum), te va ajuta.
Incearca sa socializezi si sa fii mai vesel, nu ai nimic de pierdut, ba din contra!
Sunt sigura ca vei gasi o persoana alaturi de care sa fii fericit.
O zi frumoasa Emanuel! Te pup kiss

| Doηηa a răspuns:

Stii vorba aia? "Fiecare sac isi are peticul."
Nu mai fi pesimist aiurea ca nu rezolvi nimic, din contra.

| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Emanuel, esti la o varsta la care tu ar trebui sa te distrezi. e mare pacat sa te implici acum intr-o relatie serioasa. dupa cum ai scris imi dau seama ca esti un baiat care vrea sa puna sentimente in relatie. ei bine nu fa asta fiindca vei suferi, fetele sunt rele asa ca tu trebuie sa le tratezi ca atare. sfatul meu este iesi in oras cu tovarasii, sa agatati si sa te implici doar in relatii pasagere, one night standuri, e pacat la varsta ta sa ratezi astfel de ocazii, nu mai fi asa serios si asculta sfatul meu, nu vei regretawinking

| neutrino a răspuns:

Accepti langa tine o fata cara nu este deloc frumoasa si care nu straluceste nici ca inteligenta?

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă te cheamă Emanuel mi se pare logic laughing

| drogh a răspuns:

Buna!
Nu-ti fa probleme. Nimeni nu este perfect iar frumusetea provine din interior. Nu cred ca vei fi,, forever alone''. Probabil nu ai insistat suficient de mult in a-ti gasi o prietena! Incearca sa gasesti pe cineva care sa fie pe placut tau si pe cineva cu suflet care sa nu stea doar din interes sau din plictiseala. Ori la facultate, ori cu ajutorul vreunui prieten. Niciodata nu stii cum iti apare in cale aleasa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Emanuele,Emanuele, schimba-ti atitudinea,ca nu e bine deloc!
Cum ai putea sa gasesti pe cineva,cand tu emani atata nesiguranta? Ok, poate ca nu esti perfect, d.p.d.v fizic, dar sunt sigura ca ai trasaturi care te scot in evidenta, care te fac frumos! Ingrijeste-te, adopta un stil vestimentar care sa te avantajeze. Schimba-ti atitudinea! Fereasca Doamne Doamne sa ai langa tine o iubita care sa fie cu tine doar din cauza fizicului! Asteapta ...cand nici nu te astepti,vei cunoaste o persoana care sa vada cat de frumos esti si care sa te accepte exact asa cum esti, cu bune si rele.
Nu te mai critica. Ai incredere in tine.
Nici eu nu arat superb! Dar, persoanele care au ajuns sa ma iubeasca,m-au cunoscut exact asa cum sunt,au vazut cat de frumoasa sunt in interior si asta a contat mai mult. Ei bine, astfel de persoane iti doresc sa ai alaturi de tine!

Pana atunci, axeaza-te pe tine, pe viitorul tau, indeplineste-ti visele, ca restul o sa vina de la sine!
NU uita: o gandire pozitiva schimba multe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si,acum m-am uitat la poza ta! Nu, nu esti urat. E doar in capul tau, asa ca...fii mai optimist de-acum inainte!

| sayWhaaat a răspuns:

Ti-am trimis un mesaj privat foarte cuprinzator, sper sa te ajute!
Mult noroc!

| varcolaccc a răspuns:

Capul sus ca de acum in colo o sa ai multe fete. Nu trebuie sa te desconsideri. Trebuie sa crezi ca esti un invingator si o sa reusesti sa iti faci o prietena. Sti si eu sunt tot cam in aceeași situație ca tine cu mici diferente : 1 Nu ma cheamă Emanuel ci Vlad happy, 2 Am 17 ani nici eu nu am avut o prietena laughing, si inca cate chesti dar eu ti-am dat sfaturi pe care ar trebuie sa le urmezi. Din păcate eu unu nu le urmez fiindca m-am resemnat in legătura cu o iubita, o relatie. 4ever alone.

| LittleShyDevil a răspuns (pentru varcolaccc):

De la varsta asta? Pacat. happy

| varcolaccc a răspuns (pentru LittleShyDevil):

Da de la vârsta asta. Nu stiu de ce ar fi păcat... Sunt baieti destui pe lume au de unde sa isi aleagă fetele nu am nevoie sa ma iubeasca cineva si sa iubesc pe cineva. Sunt fericit singur. Ma rog poate nu asa mult cat as spera dar.

| LittleShyDevil a răspuns (pentru varcolaccc):

De asta am zis "pacat". happyMi-am dat seama ca iti este bine si singur, dar mereu este un "dar". Scuze deranjul.tongue

| varcolaccc a răspuns (pentru LittleShyDevil):

Nu a fost niciun deranj happy

| diavolitadulce a răspuns:

Oricine gaseste pe cineva potrivit pentru e iar frumusetea nu joaca un rol asa de importatnt acolo unde exista iubire. Cucereste fetele prin felul tau de a fi happy

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna seara! Nu inteleg care ii faza cu numele...conteaza daca te numesti Emanuel? Serios? Da, ai dreptate Dumnezeu stie ce face si cum face, poate acum crezi ca te-a uitat, dar eu nu cred asta.Toate la timpul lor. Sincera sa fiu trebuie sa te gandesti ca altii sunt in aceeasi situatie ca si tine, poate inca mai rau...nu dispera, un pic de curaj si se poate. Daca astepti sa cada o fata din cer, hmmm, nu cred ca se va intampla, din pacate.Si inca ceva, daca mereu te gandesti, "vai ce urat sunt, vai nu arat bine, vai ce va zice de mine", nu va merge asa, un pic de incredere. Hai, capul sus si mergi inainte! happy O seara buna! happy

| suntZeu a răspuns:

Nu aste[ta sa vina o fata sa zica daca vrei so... DUTE CAUTA daca stai ai sa mori virgin...

| David98TM a răspuns (pentru suntZeu):

Observ ca pentru tine viata inseamna doar sex?

| suntZeu a răspuns (pentru David98TM):

Ai un simt al observari foarte prost, nu ma cunosti asa ca tineti gura

| C26 a răspuns:

Buna! happy
Tine minte ca fiecare este frumos in felul lui.
Si cea mai mare frumusete e a sufletului, ceea ce e pe interior. Dar vezi cum e. ca una lume se ia dupa ambalaj happy
Si tine minte ca intr-un final fiecare om isi gaseste pe cineva. Nu ai cum sa ramai singur.
Dumnezeu nu te-a uitat, si cu siguranta o sa vina si vremea ta, sa gasesti pe cineva.
Ceea ce trebuie tu sa faci e sa privesti partea buna a lucrurilor, si sa socializezi mai mult cu lumea, si sa nu-ti fie teama de felul in care aratiwinking
ZAMBESTE! E cel mai important. Cine stie cine se poate indragostii de zambetul tau happy
Mult noroc! blushing

| tzuticamiley a răspuns:

Buna! :*
Raspunsul la intrebarea ta e : DA! Mai poti spera sa ai prietena. Aminteste-ti ca totul vine atunci cand te astepti mai putin :* Fiecarui persoana ii este data o alta persoana cu care sa isi faca viata. nu trebuie sa ai impresii din astea ca "sunt urat" si etc... Trebuie sa ai curaj si sa crezi tin tine! O sa vezi ca o sa vina si o "EA" la un moment dat! :*

| 26Geo a răspuns (pentru tzuticamiley):

Draga mea,si eu sunt in aceeasi situatie ca a lui,sunt disperat, as avea nevoie de cineva langa mine, eu as vrea sa fii tu, ce spui? Ai vrea sa ne combinam?big grin
Daca mai ai si o prietena, si mai binetongue

| tzuticamiley a răspuns (pentru 26Geo):

Ha ha raised eyebrows Am prietenlaughing Daca esti disperat sinucide`telaughing

| 26Geo a răspuns (pentru tzuticamiley):

Prietena,nu prieten,off,romana astalaughing
E bine ca ai prieten,totusi, sa raman doar secretul nostru, deci, hai sa ne vedem, la tine sau la mine?smug

| tzuticamiley a răspuns (pentru 26Geo):

E oke daca te referi la tine cand spui ca e grea romana laughing :*!

| 26Geo a răspuns (pentru tzuticamiley):

"Oke",m-ai prins pe picior gresit:d Ai un sarut pasional de la mine, pentru astabig grin:*