| Necunoscutuuuu a întrebat:

Salutare oameni buni. Incep povestea mea. Am fost impreuna 6 luni. Am batut-o la cap sa ne despartim pentru faptul ca ea nu simte ceea ce simtea la inceput. Nu am vorbit o saptamana timp in care m-am trezit si eu la realitate si mi-am dat seama cat de mult am gresit si cum am indepartat-o. Apoi am inceput sa vorbim din nou si i-am spus si ei chestiile astea. Intr-un interval de-o luna cand am mai ignorat-o, i-am mai dat si atentie am intrebat-o de 2 ori daca nu vrea sa reincercam, de fecare data spunandu-mi ca nu stie. Apoi am zis ca ramanem prieteni, iar ea s-a combinat cu altul,, eu am ramas indiferent vizavi de asta pentru ca tin la ea si chiar i-am dat sfaturi in privinta relatiei cu ala, dar ea zice ca e doar asa, la caterinca ca ala e nu stiu cum nu stiu cum. Dupa o perioada lacrimogena cu priviri melancolice si pareri de rau a venit in discutie subiectul "cat tine ea la mine", apoi am intrebat-o iar "daca tii la mine de ce nu vrei?", a zis ca se mai gandeste, am zis ok. Dupa 3-4 ore ii dau mesaj si spun ca m-am razgandit si ca nu am chef de jocuri prostesti. Dupa o discutie aprinsa mi-a zis "da, as vrea sa fiu cu tine, dar am tinut cont de alte aspecte : iarasi trebuie sa ne ascundem de ai mei, urmeaza clasa a 11-a am mai mult de invatat, daca iau bac-ul merg mai departe, iarasi ne indragostim, iarasi ne separam... nu mai vreau sa pun suflet in relatii, sufar destul acum.". Abia dupa chestia asta am facut un rezumat la ce s-a intamplat in ultima vreme si am pus lucrurile cap la cap. As avea nevoie de un sfat pentru ca in momentul asta sun destul de confuz din cauza ca ma gandesc la diferenta dintre ce credeam eu ca e cu ea si cum era de fapt... Mersi anticipat. Si scuzati pentru roman.

7 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Intr-adevar, vezi-ti de carte, cu fetele mai poti umbla si dupa ce termini si facultatea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce totusi trebuie sa va ascundeti de ai tai? nu sunt de acord?
lucrurile se mai schimba n-au cum sa ramana mereu asa... faza cu invatatul d ainteleg desii cred ca va puteti face timp sa iesiti ca de ex nu cred ca tu o sa stai non-stop in casa si o sa inveti.o sa-i lasi si ei mai multa libertate si si ea tie.un cuplu trebuie sa treaca peste multe greutati si numai prin chestia asta o sa va dati seama daca tineti cu adevaratu unul la altul

| 123lalala a răspuns:

Buna, cel mai bine e sa il lasi timp sa se gandeasca. e inca la scoala si cred ca are preocupari mai mari si nu se gandeste in acest moment la o relatie. daca vrea ea ( poate) atunci da. Dar tu nu mai insista! timpul va va face pe amandoi sa asimilati problemele si sa gasiti cea mai buna rezolvare a acestorawinking

| Girlslovelife19 a răspuns:

Parerea mea este ca ea nu prea tine la tine...S-a jucat cu sentimentele tale incercand sa te faca gelos cand s-a combinat cu altul. Asculta-ma ca sunt fata si stiu cum face o domnisoara cand are chef de caterinca si jocuri fara sens. Nu cred ca te merita daca face asa cum zici tu. Cauta o fata la fel de serioasa ca tine nu baga in seama copilariile astea. Baftawinking

| Necunoscutuuuu explică (pentru Girlslovelife19):

Cred ca daca vroia sa ma faca gelos nu venea la mine cu chestii de gen "ee, nu am ce face de vorbesc cu asta" sau "cei cu copilul asta.o ard la misto cu el". Si in primul rand mie nu mi-a zis ca inca tine la mine pana acum ceva timp, dar se vedea pe ea ca e cam deprimata, dar am zis ca nu e din cauza asta. si in ultimul rand, nu cred ca e genul.

| Girlslovelife19 a răspuns (pentru Necunoscutuuuu):

Tu o cunosti cel mai bine...Eu mi-am dat cu parerea de afara si din ceea ce ai spus tu. Faci cum crezi ca e mai binewinking Daca e sa fiti impreuna va doresc sa va iubitihappy

| d22ana a răspuns:

Buna! daca o iubesti si tii la ea nu conteaza nimic altceva, ca ai de invatat sau ca trebuie sa te ascunzi de nu stiu cine.Gandeste-te la tot ce a fost intre voi, si daca simti ca vrei sa fi cu ea atunci nu mai sta pe ganduri.Si legat de clasa a 11-a nu cred ca nu o sa ai timp de invatat, atata timp cat relatia decurge normal! happy Mult succes!