| anonim_4396 a întrebat:

big grin
Am o problema destul de delicatasad
Sunt in clasa a 9-a si m-am "indragostit" de o colega pe care abia am cunoscut-o.Mi-am facut curaj si dupa o vreme i-am spus ca o plac si daca am cumva vreo sansa cu ea,spunandu-mi ca DA,apoi a plecat deoarece eu i-am spus asta inainte sa intre in casa.Mi-a spus ca mai vorbim pe messenger dar nu a mai intrat.A doua zi cand intrase in sfarsit am intrebat-o daca a vorbit serios iar ea mi-a spus ca sa m-ai gandit si ca nu stie, ca nu crede...evita cumva sa zica decizia. Apoi m-a evitat o lunga perioada de timp fara sa imi zica nici macar un cuvant.Prietenele mele o intrebau de ce mi-a zis da si apoi s-a razgandit dar ea nega totul ca nu fiind adevarat. Dupa cateva saptamani a inceput din senin sa vorbeasca cu mine,se baga in seama, radea iarasi la glumele mele era alta persoana.Acuma de cand a inceput vacanta nu am mai vazut-o, dar am aflat ca are prieten.
Eu nu vreau sa renunta la ea.
Voi ce parare aveti?
Ce ar trebui sa fac?sad
Sunt foarte confuz si vreau sa vad si pararea voastrabig grin
Dau fundahappy

6 răspunsuri:
| NuMaContrazice a răspuns:

Las-o ca nu merita.

| Keith a răspuns:

Te inteleg ca nu vrei sa renunti la ea dar se cam joaca cu sentimentele tale dupa parerea mea, in plus daca are prieten e clar ca nu ii place de tine, incearca sa treci peste si sa iti gasesti pe cineva care sa te merite cu adevarat.

| Nelamuritul a răspuns:

Peietene nu o sa te plictisesc cu un raspuns lung, eu zic din proprie axperienta sa mai astepti, ca o sa vina si fata pe care o meriti uhappy.

| Plushul a răspuns:

Pai de ce temai chinui sa ii afli incontinuu decizia daca deja are prieten? Poate o sa afle ala ca tu tot insisti cu intrebarea asta si o sa-ti dea vreo doua.Eu asi zice sa o lasi mai usor.

| Ramses15 a răspuns (pentru Plushul):

Eu nu i-am zis nimic.Si prietenele mele dupa ce m-a "refuzat" au intrebat-o atat.De o luna nu i-am mai zis nimic legat de asta.

| Madu a răspuns:

Sincer cred ca e indecisa si ca nici ea nu stie exact ce vrea iar asta nu e ok de loc! Cand mai vb cu ea intreab-o ce vrea de fapt si gata! D:Bafta!