| itsmebitches a întrebat:

Salutare!
Sunt in clasa a 9a si imi place de o fata din alta clasa. Chestia e ca eu sunt mai timid si i-am trimis cerere de prietenie pe facebook si am inceput sa vorbim si am vorbit mult, numai ca nu am vorbit niciodata fata in fata...
Intr-o zi i-am cerut numarul de telefon ca sa pot vorbi cu ea si cand nu sunt pe facebook laughing) numai ca ea a zis ca nu prea da numarul de telefon la alte persoane si ca pe mine nu ma stie asa bine. Chestia e ca nu cred ca va vrea sa iasa cu mine in oras si la scoala umbla tot timpul cu mai multe fete si ar fi culmea sa ma duc la ea si sa incep sa vorbesc cu ea, mai ales ca sunt foarte timid...
ce pot face?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu poti face nimic, decat sa-i respecti dorinta. Nu este o rusine sa fii refuzat de catre o fata. Sunt sigur ca si tu ai refuzat fete pe care nu le placi.

| Anemona2020 a răspuns:

Buna incearca sa vorbesti mai mult cu ea e normal sa nu iti dea numarul asa gata cum il ceri tu...dar daca esti asa timid si nu ai curajul sa ii zici in fata ca o placi zi pe fb sau incearca sa afli daca te place ea.

| AlleMrr69 a răspuns:

Lasa timiditatea, du-te la ea, spune-i ca vreti sa vorbiti singuri si spune-i ce ai de spus.