| daren123 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare. Eu si fosta-mea ne-am impacat doar ca eu recent am implinit 18 ani iar ea are deja 16 impliniti, imediat va implini 17, intrebarea mea pentru voi este daca as putea intretine o relatie sexuala cu ea deoarece e putin cam putreda impacarea asta si mi-e sa nu cumva sa vrea sa mi-o faca sau ceva de genul sa zica dupa ca am violat-o si sa am probleme. Cum as putea preveni un asemenea eveniment? La modul ca abia am 18 ani si o iubesc si mi-as dori sa o facem din nou, chiar si ea mi-a spus ca-si doreste asta insa nu-s 100% sigur, ca sa ma asigur ca nu se intampla ceva nasol, daca as inregistra toata conversatia pe telefon de cand ne-am intalnit pana in momentul in care pleaca de la mine ar putea fi o proba puterinca impotriva acuzatiilor? Mi-e foarte frica sa nu se ajunga la probleme de genul dar in acelasi timp vreau, imi poate da si mie cineva mai multe detalii in legatura cu asta? Eu am cautat pe google intai dar nu prea am gasit sau cel putin n-am stiut eu sa caut ca lumea de asta apelez la voi. Nu vreau raspunsuri de genul daca nu esti sigur nu o face, sunt sceptic deoarece este o impacare dupa ce s-a terminat destul de urat vreau doar raspunsuri directe la ceea ce am intrebat eu, multumesc frumos de intelegere. Cel mai bun raspuns va primi funda, nu stiu cat de mult va intereseaza funda aia dar ok, sper sa ma puteti ajuta sa ma informez happy

Răspuns Câştigător
| Altazaaar a răspuns:

Conform noului cod penal, dacă între voi doi nu este diferență mai mare de 3 ani, nu ai ce să pățești. În plus, dacă de cumva vrea să facă după vreo plângere tu ai devezi care pot dovedi că ea și-a dat acordul asupra actului sexual.

| daren123 explică (pentru Altazaaar):

@ap? deploie m-am mai informat si eu pe langa si iti multumesc de raspuns scurt si la obiectiv, o zi frumoasa happy

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă te acuză de viol, trebuie să dovedească.
Altfel, e perfect legal să o f_ți.

| Emma30555 a răspuns:

Dar nu ești cam paranoic, de ce ar face asa ceva? Violul se dovedește la doctor, doamne ferește, crezi ca dacă faci sex de placere poți dovedi un viol? Pai nu ai vânătăi nu ai nimic, nu e chiar asa cum crezi. De ți ar face asa ceva, adică nu se joaca nimeni cu asa ceva, mai degrabă te-ar putea acuza de furt de exemplu. Dacă crezi ca aceasta fata e nebuna poate ca nici nu ar trebui sa o bagi în seama

| daren123 explică (pentru Emma30555):

Din pacate nu sunt sigur de intentiile ei reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai o problema.
Nu iubita ta este adevarata problema.
La "etaj" e problema.

| daren123 explică (pentru anonim_4396):

@Uirebit daca ai stii toata povestea ai fi facut exact la fel happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru daren123):

Dar de ce te complici cu cineva în care nu ai incredere?
Care-i castigul?
Că eu nu vad absolut nimic de castigat în toata „relatia" voastră.
S-au terminat fetele pe Pământ sau ce?

| mdc98 a răspuns:

Tu de fapt vrei sex de la ea nu impacare.
Bine ar face sa nu faca deloc sex cu tine, esti un necontrolat.

| daren123 explică (pentru mdc98):

@mdc98. eu nu am vrut neaparat asta ba chiar ea a spus ca ar fi frumos, nu sunt un necontrolat, daca ea nu vrea atunci n-o sa se intample nimic, nu mai vorbi ampulea daca n-ai citit nimic sau pur si simplu nu te duce putin capul ca sa procesezi intrebarea mea.

| mdc98 a răspuns (pentru daren123):

De ce tot timpul intr-o relatie voi trebuie sa fiti primii care propun sa se faca sex? Atata de obsedati puteti fi? De ce este atata de important? Mai ales ca este minora.
Este atat de greu sa astepti?

| cristian200313 a răspuns:

Macar stii ce inseamna un viol? Are de exemplu vanatai pe maini, picioare, etc, deci, daca faci sex cu ea, nu patesti nimic, atat timp ea si-a dat acordul. Nu inteleg daca nu ai incredere in ea, de ce o faci atunci? In relatie conteaza increderea, loialitate, respect si iubirea! Cred ca ar fi prea devreme pentru a face sex dupa ce v-ati impacat, recomand sa mai asteptati o luna sau 2 luni.