| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare
unde stau eu acum este o fata am stat cu ea o seara cam 5 ore si m-am indragostit de ea am intrebat-o daca vrea sa fie cu mine a zis ca nu o merit, dar prietenele ei au spus ca ma place dar sa trecem mai departe eu dupa cum ma uit la ea mi se pare ca ma place dar nu vrea sa recunoasca.
Credeti ca face pe "inabordabila"?
Daca da ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Trebuie sa faci si tu acelasi lucru.
Daca ea face pe "inabordabila",tu vei deveni cel mai inabordabil personaj din zona.
Lasa-i prietenele deoparte,nu le mai intreba despre sanatatea ei, ca se duc si-i dau raportul si devin-o brusc indiferent.
Sa-ti spun sincer,nu mi-a placut deloc faptul ca ea ti-a spus ca nu o meriti,e o jignire gratuita sau fata nu stie ce spune.
Nu-ti poate lua nimeni dreptul la dragoste,meriti oricare fata de care te indragostesti,pentru ca,in primul rand,ii oferi inima ta!
Daca ea are pofta de joaca,fii cinci minute mai istet ca ea si joaca-te si tu,fii indiferent.
Daca te place,iti va trimite soli de pace pe prietenele ei sa "afle" ce ai patit...
Daca nu te place,nu ai pierdut mare lucru,e doar o poveste care inca nu a inceput, nu poti pierde ceva ce nu ai avut niciodata!
In concluzie, fa-i ce-ti face si fii indiferent!
Bafta!

| vipande11 a răspuns:

Frate dragoste in 5 ore? ciudat. te grabesti si o sa suferi apoi. ia-o incet, incearca sa cunosti fata mai intai ca poate dupa ce o cunosti nu-ti mai place, des sunt astfel de cazuri pentru ca nu sti nica de ea tongue

| Gdeni a răspuns:

Cred ca ai u ceva stricat in comportament de nu vrea sa fie cu tine, sau poate ii e frica sa nu o judece gresit prietenii

| gmbod1 a răspuns:

Man o cunosc de 3 luni ca is mutat aici de ceva timp doar ca in 5 ore a trecut de la prietrenie>iubire ai inteles?