| eroare697 a întrebat:

Salutare TPU, am si eu o mica problema, vreau sa imi incerc norocul cu o fata, sa incep sa vorbesc cu ea pe facebook dar nu stiu ce sa-i zic dupa "ce faci?" ma puteti ajuta cu un sfat?

5 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Îi spui..."Am vrut de mult timp să îţi vorbesc, dar nu am avut ocazia."De aici, o să pornească o conversaţie şi fiecare o să spună câte ceva.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

E prea plictisitor pe facebook ascultama pe mine si fa cum iti zic eu, bun vine revelionul, ma gandesc ca vei merge cu prietenii la cabana/casa cuiva/apartament, etc, incearca sa te apropii de ea, invit-o la un suc, adopta atitudinea de bad boys (o vei cuceri) si invit-o la revelion (nu insista, foloseste psihologia inversa, mereu functioneaza. bun daca pana saptamana viitoare iti zice ca nu vine la revelion cu tine nici o problema, invit-o in club, cumparai bautura pana cand vezi ca e ametita si in momentul ala o saruti. in felul asta poate o convingi sa vina de rev cu tine iar la rev fiind noaptea de depravarexxxx tu ii vei da la pasarica!

| MidnightR a răspuns:

Cati ani are, din ce liceu e, ce muzica ii place sa asculte, ceva frumos legat de pozele ei cu astia poti sa incepi o conversatie.Restul ar trebui sa vina de la sine daca gasiti pe parcurs niste puncte comune.

| Al3xbC a răspuns:

E seara afara si i-o is pe facebuc/Vreau sa intalnesc o fata si sa-i zic
de unde vreau sa o apuc/Dar imi e friCA CO sa ziCA CA-s pervers/
Dar macar no sa ziCA CA-s pe invers/vreau sa o intreb si fasi/
Daca ii place freza mea de vino-ncoasi/daca ii place parazitii/
Si daca vrea sa facem o tranzitie/Un numar de telefon ceva/Dar imi e ca
ma va baga undeva/Cu umorul rezolvi multe/Tu decizi cand si cu cate

| dirteeecash a răspuns:

O intrebi ce face, daca face bine sau nu, si tot asa, si dupa ce ai terminat cu intrebarile, fugi la baie si dai o laba.